slabeenje

ВИТКИ ОДНАДВОР, ДЕБЕЛИ ОДВНАТРЕ: Oткријте во која ризична група припаѓате!
Нега и здравје

ВИТКИ ОДНАДВОР, ДЕБЕЛИ ОДВНАТРЕ: Oткријте во која ризична група припаѓате!

Обично се мисли дека дебелината не е здрава, а виткоста симбол и доказ за здравје. Но, последните научни истражувања и…
Дукан диета – јадете колку сакате, но следете само едно правило!
Диети

Дукан диета – јадете колку сакате, но следете само едно правило!

Дукан диета: Дали се имате запрашано зошто жените во Франција изгледаат толку витки и витални, без разлика на возраста? Дукан…
ДИЕТА СО ВОДА: Дали оваа диета е навистина добра за губење килограми?
Диети

ДИЕТА СО ВОДА: Дали оваа диета е навистина добра за губење килограми?

Постојат многу диети кои може да бидат штетни по вашето здравје – дали и оваа „диета со вода“ е една…
Изгубете 9 килограми за две недели со лимонада диета
Диети

Изгубете 9 килограми за две недели со лимонада диета

Лимонада диетата која исто така ја нарекуваат и „Диета – голем прочистувач“  трае од 10 до 14 денови и со…
Медицинска диета на Скарсдејл – намалете 9 килограми за само 14 дена
Диети

Медицинска диета на Скарсдејл – намалете 9 килограми за само 14 дена

Оваа диета претставува двонеделен план на исхрана со висок удел на протеини, малку јаглени хидрати, и екстремно мал број на…
Сакате да ослабите од 18-24 кг? Тогаш пробајте со диета на обединетите нации!
Диети

Сакате да ослабите од 18-24 кг? Тогаш пробајте со диета на обединетите нации!

Со оваа диета, покрај загубата на килограмите, доаѓа и до промена на метаболизмот, па изгубените килограми не се враќаат. Диетата…
Како најлесно да изгубите 5 килограми?
Диети

Како најлесно да изгубите 5 килограми?

Од советите на др. Оз! Сакате да изгубите неолку килограми, но немате време, ниту пак желба за некои ригорозни диети.…
Најлесен пат до Фит изглед!
Нега и здравје

Најлесен пат до Фит изглед!

Само неколку едноставно навики може да бидат клучни во разликата помеѓу фит личност и онаа на која ú се познава…
Општи правила на Дукан диетата
Диети

Општи правила на Дукан диетата

Дукан диетата ја има смислено Др. Пијер Дукан и истата ги објаснува основните принципи во четири фази. Оваа диета вели…
Сладолед диета за брзо симнување на килограмите
Диети

Сладолед диета за брзо симнување на килограмите

Доколку сте љубител на овој летен десерт, диетата со сладолед звучи навистина феноменално, нели? Е сега, на жалост ова не…
Back to top button