диети

Една чаша на ден: Зелен напиток против „јо-јо“ ефект по диетите
BEAUTY

Една чаша на ден: Зелен напиток против „јо-јо“ ефект по диетите

Една чаша на ден. Овој зелен напиток го чува вашето здравје, ја подмладува кожата и помага во регулирање на телесната…
Најдобри совети за рамен стомак
Нега и здравје

Најдобри совети за рамен стомак

Секоја жена сака да има рамен стомак, особено пред почетокот на летото, кога летната гардероба совршено го оцртува сите предности…
ВИТКИ ОДНАДВОР, ДЕБЕЛИ ОДВНАТРЕ: Oткријте во која ризична група припаѓате!
Нега и здравје

ВИТКИ ОДНАДВОР, ДЕБЕЛИ ОДВНАТРЕ: Oткријте во која ризична група припаѓате!

Обично се мисли дека дебелината не е здрава, а виткоста симбол и доказ за здравје. Но, последните научни истражувања и…
Симнете го вишокот килограми со помош на горка сол
Диети

Симнете го вишокот килограми со помош на горка сол

Горката сол или магнезиум сулфат може да се набави во аптеките и има многу широка примена. Се користи во домаќинството,…
Јаболко – чувар на вашето здравје, одличен пријател на вашата диета
BEAUTY

Јаболко – чувар на вашето здравје, одличен пријател на вашата диета

Општо е познато дека барем едно јаболко дневно придонесува за општото здравје утриционистите предлагаат годишно да изедеме барем 30 до…
Диета која не бара многу гладување, а ќе ви донесе БРЗИ и ВИДЛИВИ резултати
BEAUTY

Диета која не бара многу гладување, а ќе ви донесе БРЗИ и ВИДЛИВИ резултати

Најстрашниот дел од секоја диета е гладувањето. Но, со оваа диета не треба многу да гладувате, туку на брз и…
Ако сакате да ослабнете, заборавете на ова овошје
BEAUTY

Ако сакате да ослабнете, заборавете на ова овошје

Никако не ви советуваме целосно да го отфрлите овошјето од вашето секојдневно мени, туку да ги ограничите порциите кои ги…
Најдобрите брзи диети за овие жешки денови што им одговараат на сите
BEAUTY

Најдобрите брзи диети за овие жешки денови што им одговараат на сите

Нашиот организам совршено добор знае дека во врелите денови не му треба тешка и мрсна храна, затоа што за нејзино…
Пет интересни совети за слабеење кои навистина делуваат
Диети

Пет интересни совети за слабеење кои навистина делуваат

Немојте да го откопчувате патентот по јадењето, подобро затегнете го ременот пред тоаНикако не ви успева ниедна диета и никако…
Back to top button