Ова е најдобрата детоксикација– истопете ги килограмите со јаболков оцет!

За умерен режим на слабеење, доволно е секое утро на празен желудник да испиете чаша вода со една до две лажички јаболков оцет.

Освен што ќе ви помогне да ослабете, јаболковиот оцет го стимулира и кардиоваскуларниот систем и помага во детоксикацијата на црниот дроб.

ADVERTISEMENT

Јаболковиот оцет е еден од најдобрите производи за прочистување на нашиот организам. Природен е, здрав, а со него се слабее без потешкотии. Прочитајте како јаболковиот оцет „ги јаде“ килограмите.

Покрај тоа што делува алкално и го нормализира Пх нивото во крвта, јаболковиот оцет ја зголемува енергијата, ја зголемува работната способност, го чисти организмот од токсини и ги разградува маснотиите.

Едно истражување од 2009 година објавено во публикацијата “Bioscience, Biotechnology, and Biochemistry“ покажа дека луѓето кои користеле јаболков оцет во период од 12 недели, значително ги намалиле килограмите, маснотиите на стомакот, обемот на половината и триглицеридите. Инаку, триглицеридите придонесуваат за зголемување на лошиот холестерол.

За режим на постепено слабеење, секое утро на празен желудник треба да се испие чаша вода со една до две лажички јаболков оцет. Покрај тоа, јаболковиот оцет го стимулира и кардиоваскуларниот систем и помага во детоксикација на црниот дроб.

Проблемот е во тоа што јаболковиот оцет има вкус кој што на многу луѓе не им е пријатен, па затоа во овој пијалак можете да додадете и по една лажичка мед. Интересно е тоа што некои луѓе успеале само во првиот месец од користењето на овој рецепт да изгубат до 5 килограми. Секако, покрај овој пијалак треба да внимавате и што јадете, а пожелно е и да се занимавате со некоја физичка активност.

 

Facebook Comments
(Visited 882 times, 1 visits today)