автомобили

Ќе ги плаќaме ли по СТАРА ЦЕНА осигурителните полиси?
Вести

Ќе ги плаќaме ли по СТАРА ЦЕНА осигурителните полиси?

Владината комисија при Министерството за финансии за автоодговороност утре (понеделник) ќе одлучува за новата цена за осигурување на возилата. Во…
Германците своите 350.000 дизелаши ќе ги тераат на Балканот?
Вирално

Германците своите 350.000 дизелаши ќе ги тераат на Балканот?

По проблемот што пред неколку години се случи со Фолксваген во многу европски градови се воведува ограничување, па дури и…
Најдобрите спортски автомобили за 2013
Престиж

Најдобрите спортски автомобили за 2013

Веќе влеговме во четвртиот месец од оваа година и мислиме дека е крајно време да го презентираме најдоброто од луксузните,…
Најдоброто на две тркала: Confederate X132 Hellcat Combat
Престиж

Најдоброто на две тркала: Confederate X132 Hellcat Combat

Откако стана и официјално најбрз V-Twin на светот, моторциклот Confederate X132 Hellcat Combat конечно влезе и во лимитирано производство.  …
Mercedes SLR – ’пицнат‘за уживање!
Престиж

Mercedes SLR – ’пицнат‘за уживање!

Познатиот модел на Mercedes SLR, доби нова, унапредена верзија, во која уште повеќе се акцентирани врвниот луксуз и најнапредна технологија…
Најдоброто од најдобрите: Mercedes-Benz SLS GT3
Престиж

Најдоброто од најдобрите: Mercedes-Benz SLS GT3

Mercedes во кратко видео го покажа најновата ѕверка која излегува од погоните на фабриката во Stuttgart, со што ја одбележува…
Ретро: Американска спортска класика – Ford Mustang Shelby GT 500
Престиж

Ретро: Американска спортска класика – Ford Mustang Shelby GT 500

Денес ќе се потсетиме на колата која што освен што самата по себе е вистинска класика во светот на автомобилите,…
Mercedes-Benz CLA 45 AMG за 2014 година
Престиж

Mercedes-Benz CLA 45 AMG за 2014 година

Новиот Mercedes-Benz има сé што се бара од еден автомобил, па дури и повеќе од тоа!   Иако службено и…
Пеинтбол со коли – НАЈДОБАР спорт на светот!
Престиж

Пеинтбол со коли – НАЈДОБАР спорт на светот!

И во случај никогаш да немате пробано да се ’пукате‘ со некого во пеинтбол варијанта, сигурно сте свесни дека ова…
Lykan Hypersport: суперкола од W Motors
Престиж

Lykan Hypersport: суперкола од W Motors

Новиот суперавтомобил Lykan Hypersport го произведе компанијата W Motors – и тоа само во седум примероци!   Оваа ракета од…
Back to top button