Познатата манакенка и во доцна бременост изгледа одлично во бикини

Познатата јужноафриканска манекенка замина на одмор во Бразил со своето семејство, синот Анак и свршеникот.

Манекенката пред бременоста …

Убавата русокоса манекенка Кендис Свинепул која е во среќна врска со бразилскиот манекен Херман Никол ќе стана мајка по втор пат. Среќната вест ја објави во декември преку социјалните мрежи.

ADVERTISEMENT

Интересно е што и нејзината најдобра пријателка Бехати Принсло исто така е повторно бремена па познатите убавици планираат и оваа бременост да ја поминат заедно. Кендис и Херманс се заедно од 2005 година, а од фотографијата можеме да видиме дека атрактивната манекенка која инаку е позната токму по своите бројни едиторијали во кои позира во костими за капење, и во висок степен од бременоста изгледа одлично во црвените бикини со точки.

Во продолжение погледнете неколку фотографии и од периодот пред да биде премена …

 

Facebook Comments
No Comments Yet

Comments are closed