Намалете го вишокот килограми со Медицинската диета на американскиот кардиолог Херман Тарновер

Медицинската диета е дело на кардиологот Херман Тарновер, која ја смислил за неговите пациенти со срцеви заболувања.

Денес, таа е еден од најпопуларните начини за слабеење.

ADVERTISEMENT

Важно е да се напомене дека оваа диета може да се држи најмногу 3-5 денови или помал број на циклуси, доколку треба да изгубите помалку килограми.

Mедицинската диета е еден од најпознатите методи за слабеење, која нуди можност за губење на 2-15 килограми, доколку навистина се внимава.

Исхрана

Ден 1

Појадок

1 портокал

4 крекери

1 шолја кафе или чај (бешз шеќер)

Ручек

1 портокал

1 варено јајце

½ шолја јогурт

Вечера

2 домати

2 варени јајца

1 краставица

1 зелена салата

Ден 2

Појадок

1 портокал

4 крекери

1 шолја кафе или чај без шеќер

Ручек

1 портокал

1 варено јајце

½ шолја јогурт

Вечера

1 плескавица (125 гр. мелено месо)

1 портокал

1 домат

4 крекери

1 шолја кафе или чај без шеќер

dieta1

Ден 3

Појадок

1 портокал

4 крекери

1 шолја кафе или чај без шеќер

Ручек

1 портокал

1 варено јајце

½ шолја јогурт

1 зелена салата или 2 краставици

1 шолја кафе или чај без шеќер

Вечера

1 плескавица (125 гр. мелено јунешко месо)

1 портокал

4 крекери

1 шолја кафе или чај без шеќер

Премини на следната страна >>

Facebook Comments
(Visited 169 times, 1 visits today)