Наместо оброк, јадете ја оваа салата и за само една недела значително ќе го намалите стомакот

Салатата „Метла“ иако некои ја нарекуваат и „Четка“ веќе неколку години е една од најпопуларните на менијата на оние кои сакаат брзо да ослабнат.

Можеби не изгледа убаво или егзотично, но таа е вистинско решение доколку сакате да го исчистите организмот и да ослабете за кратко време.

ADVERTISEMENT

Еве во што е тајната

Основна компонента на оваа салата му овозможува на организмот витамини и минерали, исполнети со влакна и пектин. Благодарение на тоа ова јадење допринесува ефикасно чистење на цревата, а со намалување на фекалните наслаги се намалува и телесната тежина.

Но, тоа не е се. Бидејќи некои од состојките се нискокалорични, ако замените еден оброк со оваа салата, на пример вечера, можете да се ослободите од масни наслаги. На тој начин, резултатот со користење на оваа вкусна и корисна салата е прочистен организам и намалена телесна тежина. Но, да не должиме многу. Постојат неколку рецепти за да ја направите оваа салата, а ние ќе ве запознаеме со класичниот и воедно најпопуларниот начин.

Премини на следната страна >>

Facebook Comments
(Visited 34 times, 1 visits today)