Реклама
Секс

(+18) Орално задоволство како приоритет-Мажите „ВО КРЕВЕТ“ се возбудуваат на различни работи, во зависност од возраста

Бакнувањето и нежниот, лесен, гушкачки секс се на првото и второто место на нивните желби, пред оралниот секс.

Реклама

Постојат различни стереотипи за мажите што сакаат и што не сакаат во кревет.

Неодамна било направено истражување врз повеќе мажи од различна возраст. Резултатите ги изненадиле испитувачите, но и испитаниците.

Мажите сакаат брз и „валкан“ секс без ограничувања? Да, можно е. Според истражувањето на веб-страницата LeAffair, желбите на мажите над 40 години и оние помладите се значително различни. Што ги поттикнува средовечните мажи? Нежно, не валкано и грубо.

Маркетинг

Погледнете дали ќе се пронајдете…

Мажите над 40 сакаат особено две работи – можеби ќе се изненадите кога ќе видите кои.

Маркетинг

Мажите над 40 години најмногу сакаат романса во кревет! Бакнувањето и нежниот, лесен, гушкачки секс се на првото и второто место на нивните желби, пред оралниот секс.

Следен на листата е нормален секс, потоа секс со жени во секси долна облека и високи потпетици, СМ игри и тројки.

Во средината на четириесеттите години од животот најмногу се менува квалитетот на сексот. Потврдено е дека на 45 години мажите (но и жените) имаат помалку секс, но сексот тогаш станува значително подобар.

Фотографирање или снимање за време на секс воопшто не им паѓа на памет.

А каква е ситуацијата со помладите момци?

Мажите во дваесеттите и делумно во 30-тите, барем според оваа анкета, се поподготвени за експериментирање.

Помладите мажи се желни за експериментирање – што е логично од една страна.

Секси фотографии и видео? Тоа е одлично за нив! А сексот со неколку луѓе е во првите пет желби во кревет.

Истражувањата покажуваат дека мажите се сексуално најактивни и најмоќни на возраст од 20 до 30 години. Сепак, тие се уште повеќе се фокусирани на квантитетот отколку на квалитетот во креветот.

 

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button