Ќерката на Зоран Заев во матурски фустан – проѕирно здолниште и преубава фризура, социјалните мрежи горат (фото)

Ќерката на Зоран Заев е матурантка

Фото: Инстаграм/ Александра Заева

Ќерката на премиерот Зоран Заев, Александра, заврши средно училиште, а потоа следуваше и нејзината матурска вечер. Таа како и другите тинејџерки нестрпливо ја чекаше оваа вечер и се подготвуваше како би заблескала на својата матура, а неколку фотографии на кои позира со својот горд татко, Заеви споделија на социјалните мрежи.

Фото: Фејсбук/ Александра Заева

Во прашање е раскошна долга тоалета со впечатливи проѕирни детали во пределот на половината и долго проѕирно здолниште кој ги стави голите нозе во преден план.

Фото: Фејсбук/ Александра Заева

Александра целото издание го заокружи со црни, елегантни сандали и преубава фризура.

Корисниците на социјалните мрежи се воодушевени од нејзиниот прекрасен изглед, па на гордиот татко му пристигаат честитки од сите страни.

Па, дали ви се допаѓа изборот на Заева?

Facebook Comments
(Visited 8.316 times, 1 visits today)