Реклама
Секс

Жените се позапалени во пролетните месеци

Реклама

Една студија направена на University of Tromso во Норвешка докажа дека жените во пролетните месеци се најзапалени и најмногу посакуваат секс, за разлика од сите други месеци во годината.

Маркетинг

Тоа во превод би значело дека сета секси облека што тие ја носат во пролетните месеци, потоа кратките здолништа, парфемот, провокативниот, со весели бои, make-up .. сето тоа се само еден вид на порака која што тие сакаат да ја пренесат до посилниот пол, а таа гласи од прилика вака: „Миличок, а да идеме до кај тебе да го гледаме Е(з)ел!“

Значи 20.00 часот е, се уште не сте ја испиле ни првата пијачка, а поголемиот дел од преубаво облечени дами околу вас веќе сакаат да се испружат во кревет и да го гледаат Е(з)ел! Тоа всушност за посилниот пол во превод би требало да значи – „Ако мислиш нешто да ќариш, тогаш направи го тоа од април до мај.“ Ова запишете го на ѕидот во вашата соба и тоа со големи букви!

Маркетинг

Е сега, ако не прашувате зошто е тоа така, па и не сме баш сигурни дека го знаеме точниот одговор, само знаеме дека е поврзано со некои хормони во телото, како на пр. со ендорфинот кој е поврзан со чувството на среќата и желбата за секс (бла, бла..).

Од друга страна пак, мажите се запалени 24/7 во текот на цела година (ова не е никаков вмровски тренд, ова е така секаде во светот), но според ова истражување мажите кулминацијата по ова прашање ја доживуваат некаде од почетокот на август, па се до почетните месеци на есента. Што во превод би значело дека мажите и жените не се на иста фреквенција ни по ова прашање. (Која жена сака да ги гледа Езел или Волците, освен ако не се фолира како што беше случајот со споменатиот пример, само за да ве однесе дома? Па тие сите многу повеќе го сакаат султанот, по ѓаволите!)

Сакате секс? Сакате мода? А сеир?
Приклучете се на нашата Facebook страница и сето ова го добивате гратис!

Врати се на првата страна.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button