Реклама
Секс

Неколку „лоши“ трикови за добар орален секс

Реклама

Зборот орален секс е толку шокантен за некои луѓе, што понекогаш многу тешко успеваме да излеземе на крај со нив во врска со содржините на нашиот веб магазин.

Маркетинг

Но, сепак, ние ќе останеме на тврдењето дека тоа е вообичаена работа, и пред се на сите нас ни причинува големо задоволство, без разлика кој е доле, а кој меѓу „ѕвездите“, нели? Токму затоа нема да се обѕираме на сите оние коишто не критикуваат и како многу пати досега ќе ги започнеме скокотливите теми и муабети, без да се правиме дека сите сме од „Финска“. Отворено ќе позборуваме за најдобрите трикови како на вашето момче да му пружите најдобар орален секс во животот. И секако, по секоја добро завршена работа треба да следува награда, нели? Но, да тргнеме по ред!

 „Невидливо“ орално задоволство 

Маркетинг

Загрижувачки е фактот дека голем број девојки имаат проблем со оралниот секс. Ви звучи ова познато?  Тогаш обидете се со изгаснато светло, така никој нема да може да ве гледа и да ви пречи во работата. Впрочем така не треба да се чувствувате деструктивно и ќе можете да се фокусирате!

 Големите трикови на малите мајсторки 

Постои трик како би создале илузија дека тој е целосно во вас. Ставете го вашиот јазик на горното непце и потоа продолжете со играта. Тој ќе мисли дека тоа е вашето „беспаќе“ и ќе ви биде благодарен што го спроведовте дури до таму.

 Засрамете го 

Голем процент од мажите сакаат да бидат изненадени од страна на нивните девојки така што ќе добијат орално задоволство веднаш штом ќе го поминат прагот на вратата. Во случај ако сметате дека вашето момче е еден од ваквите фраери, тогаш обидете се да му го причините тоа задоволство. Но, вие можете дури и да го засрамите – направете го тоа пред да влезете дома.

 Не жалете го! 

Многу девојки не сакаат да го направат ТОА мало слатко задоволство едноставно само затоа што нивните момчиња не им пружаат доволно задоволство и елан за тоа. Во тој случај обидете се тој вас прво да ве задоволи, а потоа вратете му „мило за драго“ така што ќе го направите тоа, а потоа повторно е тој на ред… Следниот пат акцијата ќе ја преземе самиот, бидејќи знае што го чека доколку вие ја започнете играта…

 Потсетете го кој е капитенот во вашиот тим 

Многу претставници на посилниот пол не сакаат да бидат доле во оваа игра, туку едноставно секогаш сакаат да бидат во напад. Овие момци треба веднаш да се потсетат дека ова е тимска игра.

 Поканете ги и останатите да ви се приклучат   

Многу мажи се жалат дека нивните тестиси се игнорирани во „процесот“, па затоа потребно е понекогаш да помислите и на нив. Едноставно, во група е позабавно, па не оставајте  тој постојано во себе да ве проколнува и да ве моли да ја одиграте таа партија билјард..

 Имитирајте ја Лепа Брена во движењата 

Многу девојки се жалат дека не можат да ја погодат вистинската техника и при тоа забораваат дека се е во ритамот и во начинот на движењето на усните. Обидете се да пронајдете неколку различни движења, проверете што му причинува најголемо задоволство на партнерот и потоа запомнете ја тактиката. Доколку не знаете како да го направите ова, тогаш изгледајте ги приватните видеа на Северина и Ким Кардашијан. Штом овие девојки можат да го прават тоа така добро, тогаш можете и вие…

 Ако си влезена во филмот и тој е влезен во филмот! 

Многу фраери едноставно сакаат кога вие поминувате некое време во близина на неговиот пенис, па доколку сте таму некаде, обидете се да останете на таа позиција барем уште неколку минути и секако, од време на време, поканете го да влезе во вашата уста.

 Две усогласени движења, а едно задоволство 

Ако ги прашате претставниците на посилниот пол што најмногу сакаат во оралниот секс, ќе се изненадите колку од нив ќе ви одговорат скоро идентично, а тоа е дека сакаат ТОА да им го прават и со рацете и со устата истовремено. Звучи шашаво, но ТИЕ велат дека функционира! А тоа лесно може да се провери, нели?

 Позиција-опозиција и обратно 

Е сега, преминуваме на поинтересниот дел од оваа игра, а тоа е кога вие треба да бидете во центарот на вниманието. Префрлањето на улогата нека започне така што додека вие се уште сте долу, тој нека почне да ви ги допира градите. За почеток нека се обиде да се поигра со прстите по вашето тело и полека да се подготвува за нешто што може да биде навистина бучно..

 69 и не е нешто посебно, но само доколку сѐ уште не сте го пробале 

69-та е вообичаената рута во овие игри, па доколку сакате да преминете од фаза еден во фаза број два, тогаш дајте му до знаење на момчето дека е време за лудории. Вие продолжувате онаму каде што сте застанале, а тој почнува од таму каде што се нашол. Едноставно нели?

 Направете го тоа за негово добро 

Е сега, доколку вашето момче не се согласува да се најде меѓу вашите нозе, веднаш дајте му жолт картон. Се надеваме дека брзо учи и нема да имате потреба да преземате никакви посериозни мерки кои можат да и те како да се одразат на вашата љубовна врска. Во спротивно, слободно дајте му црвен картон!

 Бразилска масажа 

Но за разлика од овие претходниве, постојат мажи кои уживаат да го поминуваат своето време од местото каде што всушност и се почнува во животот. Па доколку сте една од овие девојки, која во своето стадо го има вистинскиот човек, тогаш дозволете му да се симнува на оваа станица што е можно почесто.

 Понекогаш размислувајте валкано, ќе му се допадне 

Овие игри не мора постојано да ги правите во истите 5 квадратни метри. Направете го тоа некогаш на некое невообичаено место, но внимавајте да нема камери

 Отворете му ги очите 

Многу девојки се жалат дека откако успеале да ги наговорат своите момчиња на второ полувреме во оралниот секс, тие сега долу прават вистински хаос. Па време е да му дадете неколку инструкции и да му ги соопштите правилата на игра. Нешто во стилот на она – знаењето е сила, знаењето е моќ, само што во овој случај знаењето е оргазам, а не знаењето – шабанизам!

 Отворете се 

Верувајте ако утредента го прашате како си поминал вчера и што мисли за вашите секси игри, тој сигурно ќе ви одговори дека не може да престане да размислува на тоа и дека тоа е нешто најубаво што му се случило досега…

Епа штом е така, тогаш време е за реприза!

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button