Реклама
Коса

Нова хит фризура за 2013 година

Реклама

Фризура која ќе биде апсолутен хит за 2013 година и која досега ја носеа многу популарни ѕвезди меѓу кои и Милеш Обама и Кајли Минок.

Маркетинг

Новата фризура која што ја има манекенката Карли Клос беше прогласена за фирура на 2013 година од страна на Њујорк тајмс. Должина до брада, благи бранови и кафени нијанси е нешто што стилистите го препорачуваат за секоја дама да го проба на своја глава!

Оваа фризура е дело на фризерот Гарен Дефазио, кој е одговорен за радикалната промена на изгледот на манекенката која пред тоа имаше долга коса до пола грб. Тој самиот беше сигурен дека ова ќе биде фризура на годината:

Маркетинг

Таа по малку се сомневаше во мојата идеја. Но, сепак ја прифати. И Мишел Обама и Кајли Минок имаат слични фризури, така што ова недвосмислено ќе биде тренд за 2013 година“, изјави Дефазио.

Па, дали ви се допаѓа оваа хит фризура? :))

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button