Реклама
Култура[тор]

Прв трејлер на филмот за Џулијан Асанж

Реклама

Трилерот „Петтиот имот“, филмот кој ја раскажува приказната за Викилкс и нејзиниот основач Џулијан Асанж, наскоро ќе го види светлото на денот.

fifthestate1

Маркетинг

Долгоочекуваниот филм, во кој главните улоги ги толкуваат Бенедикт Камбербач (познат на публиката по улогата на последната ТВ новела за Шерлок Холмс) и германскиот актер Даниел Брул, својата премиера ќе ја има на 13 октомври оваа година.

Овој драматичен трилер, кој се очекува да има голема гледаност, е базиран на вистинити настани, а главните улоги ги толкуваат Бенедикт Камбербач (како Џулијан Асанж) и Даниел Брул (го игра Домшајт Берг, соработникот на Асанж).

Премиерата на филмот „Петтиот имот“ (ориг. “The Fifth Estate”) е закажана за 13 октомври, 2013 година.

Маркетинг

А ова е трејлерот за филмот, како најава за она што не очекува.

{youtube}ZT1wb8_tcYU{/youtube}

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button