кошарка

Прегрнати и среќни – Перо Антиќ и татко му на забава
Наши ѕвезди

Прегрнати и среќни – Перо Антиќ и татко му на забава

Еден од најдобрите кошаркари на сите времиња во Македонија, Перо Антиќ по долгата и исполнета интернационална кариера сега живее во…
Аеродромци слават, а со нив и градоначалникот Тимчо Муцунски- МЗТ шампиони!
Новости

Аеродромци слават, а со нив и градоначалникот Тимчо Муцунски- МЗТ шампиони!

На радоста и нема крај! Аеродромци вечерва слават и имаат огромна причина за тоа. МЗТ продолжува со апсолутна доминација во…
Фасцинантно видео: Слонови играат кошарка како да се вистински репрезентативци
Вирално

Фасцинантно видео: Слонови играат кошарка како да се вистински репрезентативци

Сигурно не можете ниту да замислите дека слоновите можат да играат кошарка и тоа многу  добро. Еден инфлуенсер ги сними…
Back to top button