Огласи

корисни

Наместо мастика, жвакајте каранфилче – еве кои се бенефитите од тоа
BEAUTY

Наместо мастика, жвакајте каранфилче – еве кои се бенефитите од тоа

Каранфилчето е зачин кој речиси сите го имаме во кујната и редновно го користиме. Тој содржи витамин А, витамини од…
Мандарини – го чуваат срцето и имаат антисептички својства
BEAUTY

Мандарини – го чуваат срцето и имаат антисептички својства

Во текот на ладните денови, во организмот потребно е да внесувате што е можно повеќе витамин Ц, кој најмногу можете…
Го забавуваат стареењето, го подобруваат варењето: Еве зошто треба почесто да јадете цреши
BEAUTY

Го забавуваат стареењето, го подобруваат варењето: Еве зошто треба почесто да јадете цреши

Црешите имаат исклучително антиинфективно дејство и тие го забавуваат стареењето. Ако постои природен лек од дрвото, тогаш тоа дефинитивно се…
Малина – три причини зошто треба да го јадете ова моќно овошје
BEAUTY

Малина – три причини зошто треба да го јадете ова моќно овошје

За да постигнете превентивна заштита од малигни заболувања, секојдневно во вашиот организам треба да внесувате во 130 грама малини, советуваат…
Back to top button