Огласи

колач

Едноставен рецепт за сочен колач со вкус на кафе
MAMA

Едноставен рецепт за сочен колач со вкус на кафе

Има ли нешто посочно од мек колач со вкус на кафе? Погледнете го овој едноставен рецепт за превкусен десерт. Потребни…
Десерт од рерна кој ќе го обожавате: Колач со портокал и палента
MAMA

Десерт од рерна кој ќе го обожавате: Колач со портокал и палента

Веруваме дека овој необичен рецепт ќе ги освои вашите срца. Потребни состојки: 200 грама путер на собна температура 200 грама…
Мраморен колач: Едноставен, но сепак сочен десерт кој ќе ги засени сите претходни! (РЕЦЕПТ)
MAMA

Мраморен колач: Едноставен, но сепак сочен десерт кој ќе ги засени сите претходни! (РЕЦЕПТ)

Овој рецепт можете да го подготвите на два начина – во куглов или класични коцки. Можете исто така да додадете…
Лесен и евтин рецепт: Колач од врело млеко
Uncategorized

Лесен и евтин рецепт: Колач од врело млеко

Без премногу мака и премногу трошоци, подгответе го овој вкусен класичен колач од врело млеко. Потребни состојки: 4 јајца 2…
Брзо се прави, уште побрзо се јаде: Десерт кој ќе ве остави без зборови…Чоколаден вулкан!
MAMA

Брзо се прави, уште побрзо се јаде: Десерт кој ќе ве остави без зборови…Чоколаден вулкан!

ЛАВА КОЛАЧ е чоколадно изненадување за вашите најблиски. Откао ќе го пресечете има течно, топло чоколадо е незаменливо изненадувачки по…
Десерт кој мириса на есен: Сочен колач со круши
MAMA

Десерт кој мириса на есен: Сочен колач со круши

Испробајте го овој едноставен рецепт за колач со крушки. Потребни состојки:  Една чаша шеќер Две и пол чаши брашно Еден…
Брзо, евтино, вкусно: Чоколаден колач од бајат леб
MAMA

Брзо, евтино, вкусно: Чоколаден колач од бајат леб

Искористете го стариот леб и направете чоколаден колач. Состојки: 300 гр бајат леб 150 гр мелени бисквити 800 мл млеко…
Брз колач кој ќе ве воодушеви и со својот вкус и со својот изглед (рецепт)
MAMA

Брз колач кој ќе ве воодушеви и со својот вкус и со својот изглед (рецепт)

Интересен десерт кој секој би посакал да го проба. Потребни состојки: 5 јајца со средна големина 180 грама шеќер Малку…
Паша локум: Турски специјалитет кој се прави многу полесно отколку што замислувате
MAMA

Паша локум: Турски специјалитет кој се прави многу полесно отколку што замислувате

Овој традиционален турски есерт е идеален за оние кои сакаат кремасти колачи. Потребни состојки: 150 грама кокосово брашно 1 литар…
Најевтиниот колач на светот – рецепт кој не смеете да го пропуштите
MAMA

Најевтиниот колач на светот – рецепт кој не смеете да го пропуштите

Кој сака чоколадни колачи, мора да го испроба овој рецепт! Потребни состојки: 250 милилитри јогурт 100 милилитри зејтин 100 милилитри…
Back to top button