Огласи

квасец

За тестото секогаш да ви биде совршено: Ова е најдобрата замена за квасецот!
MAMA

За тестото секогаш да ви биде совршено: Ова е најдобрата замена за квасецот!

Спремивте се’ за да го направите своето омилено тесто, но не успеавте да најдете квасец? Не разочаруајте се, имаме решение!…
Рецепт: Брзи и слатки кифлички со џем или чоколаден крем, без квасец
MAMA

Рецепт: Брзи и слатки кифлички со џем или чоколаден крем, без квасец

Слатки кифлички без квасец кои ќе ги подготвите за 15 минути! Потребни состојки: 300 грама брашно 10 грама прашок за…
Квасец – одличен пријател за нега на кожата, косата, ноктите, но и за подобрување на вашето здравје
BEAUTY

Квасец – одличен пријател за нега на кожата, косата, ноктите, но и за подобрување на вашето здравје

Квасецот најчесто го користиме за подготовка на различни теста, но овој додаток може да биде и одличен сојузник за нега…
Back to top button