Бигорски манастир

Незаборевен ден за семејството Ристовски: Мир, вера и благодарност на Бога, ова место им остана во срцето!
Наши ѕвезди

Незаборевен ден за семејството Ристовски: Мир, вера и благодарност на Бога, ова место им остана во срцето!

Голманот на македонската ракометна репрезентациија Борко Ристовски многупати за медиумите има изјавено дека токму емејството е неговата најголема поддршка. Тој…
Бигорскиот Манастир станува епископско седиште, отец Партениј нов владика на МПЦ-ОА
Вирално

Бигорскиот Манастир станува епископско седиште, отец Партениј нов владика на МПЦ-ОА

Игуменот на Бигорската Обител, отец Партениј е стана епископ на Македонската Православна Црква – Охридска Архиепископија, а Бигорскиот Манастир станува…
Back to top button