банани

Прочитајте како од зелена да добиете совршено зрела банана за само 30 секунди
Рецепти

Прочитајте како од зелена да добиете совршено зрела банана за само 30 секунди

Бананите се вкусни и можат да се јадат дури и кога се презреани, па и кога се потполно во кафеава…
Рецепт: Леб од банани и бадеми
MAMA

Рецепт: Леб од банани и бадеми

Пробајте го овој необичен рецепт кој ќе го обожаваат вашите најмили. Потребни состојки: 100 грама путер 2 лажички мед 4…
Брзи и здрави колачиња кои нема да ја нарушат вашата фигура (Рецепт)
MAMA

Брзи и здрави колачиња кои нема да ја нарушат вашата фигура (Рецепт)

Пробајте го овој рецепт за брзи и здрави колачиња кои нема да ѝ наштетат на вашата линија, а сепак ќе…
Рецепт за највкусната торта од само 5 состојки која е готова за 15 минути
MAMA

Рецепт за највкусната торта од само 5 состојки која е готова за 15 минути

Оваа торта од само неколку состојки е многу сочна и вкусна, а што е најважно, многу е едноставна за подготовка.…
Еликсир на младоста и убавината: Сок од јагоди и банани кој ќе ви помогне да ослабнете
BEAUTY

Еликсир на младоста и убавината: Сок од јагоди и банани кој ќе ви помогне да ослабнете

Губењето на тежината не подразбира гладување и елиминирање на повеќе прехранбени производи. Здравиот животен стил подразбира вклучување на здрави намирници…
Откако ќе го прочитате ова, повеќе никогаш на истиот начин нема да го гледате ова овошје!
Нега и здравје

Откако ќе го прочитате ова, повеќе никогаш на истиот начин нема да го гледате ова овошје!

Спортистите ги користат затоа што ја знаат нивната нутритивна вредност, но мнoгумина бананите ги гледаат како сосема обично овошје. Но,…
Со банани до енергија преку целиот ден
Нега и здравје

Со банани до енергија преку целиот ден

Откако ќе го прочитате текстов, ќе гледате на бананите во сосема ново светло. Тие содржат три природни шеќери – сахароза,…
Back to top button