ананас

За енергија и витка линија: Шејк од ананас и ѓумбир (Рецепт)
MAMA

За енергија и витка линија: Шејк од ананас и ѓумбир (Рецепт)

Во зимските денови би трбеало да за почнете со детоксикација и тоа што побргу! Во текот на ладните денови сте…
Што ќе се случи со вашиот организам ако пиете сок од ананас секој ден во текот на една година
Нега и здравје

Што ќе се случи со вашиот организам ако пиете сок од ананас секој ден во текот на една година

Една шолјичка, или околу 165 грама ананас, содржи 131,4 отсто од препорачаната дневна доза на витамин Ц, 76,5% магнезиум, 9%…
Еве што ќе се случи ако пиете сок од ананас секој ден една година
Нега и здравје

Еве што ќе се случи ако пиете сок од ананас секој ден една година

Една шолјичка, или околу 165 грама ананас, содржи 131,4 отсто од препорачаната дневна доза на витамин Ц, 76,5% магнезиум, 9%…
Ананас диета – симнете 3 килограми за само 5 дена
Диети

Ананас диета – симнете 3 килограми за само 5 дена

За да се ослободите од килограмите што се наталожија во текот на студените месеци ви предлагаме една стара добра диета,…
Back to top button