За енергија и витка линија: Шејк од ананас и ѓумбир (Рецепт)

Во зимските денови би трбеало да за почнете со детоксикација и тоа што побргу!

Во текот на ладните денови сте помалку активни, при што се намалува нивото на енергија и се забавува метаболизмот. Затоа, би било добро да го испробате овој рецепт за детоксикација од ананас и ѓумбир.

ADVERTISEMENT

Потребни состојки:

  • Половина ананас
  • Една лажичка изрендан свеж ѓумбир
  • Половина чаша јогурт

Начин на подготовка: Ставете ги сите состојки во блендер и добро промешајте. Уживајте во неверојатниот вкус!

Facebook Comments
(Visited 20 times, 1 visits today)