алкохол

Нема ништо полошо од пијан и напорен човек – искрено со Ивана Наскова
Интервју

Нема ништо полошо од пијан и напорен човек – искрено со Ивана Наскова

Водителка, писателка, стендап комичарка, прекрасната и харизматична Ивана Наскова е секогаш прекрасно друштво за муабетење. Овојпат сакавме малку повеќе да…
Престанете да пиете алкохол, луѓето не можат да веруваат колку тој се сменил за три години
LIFESTYLE

Престанете да пиете алкохол, луѓето не можат да веруваат колку тој се сменил за три години

Откако ќе станете зависни од нешто, тешко е да се справите. Кени Д. го имаше најдоброто искуство на својата кожа,…
Овие два хороскопски знаци се НАЈДОСАДНИ и НАЈНАПАДНИ кога се под дејство на алкохол
LIFESTYLE

Овие два хороскопски знаци се НАЈДОСАДНИ и НАЈНАПАДНИ кога се под дејство на алкохол

Алкохолот на секој делува различно, па и луѓето кои се под негово дејство се однесуваат различно. Некои се развеселуваат и…
Секојдневното конзумирање на кафе и алкохол може да ви го продолжи животот
BEAUTY

Секојдневното конзумирање на кафе и алкохол може да ви го продолжи животот

Ако се чувствувате винa дека пиете  чаша кафе или неколку капки алкохол, повеќе нема потреба да си се обвинувате, бидејќи…
И научно е потврдено – паровите што пијат заедно, и ќе останат заедно
Секс

И научно е потврдено – паровите што пијат заедно, и ќе останат заедно

Сите сакаат да знаат што е идеално решение за успешна и среќна врска. Взаемно почитување, слични животни цели, доверба, смисла…
Еве како тинејџерите од Исланд престанаа да пијат алкохол
MAMA

Еве како тинејџерите од Исланд престанаа да пијат алкохол

Пред дваесет години, тинејџерите во Исланд беа познати како млади луѓе кои консумираат големи количества алкохол во Европа. Секој викенд…
Back to top button