Реклама
Коса

Совет за шик фризура: Сите носат пунџа!

Реклама

Овие месеци се перфектни за да смениме по нешто во нашиот изглед и да се обидеме да направиме нешто различно.

Многу познати девојки како Whitney Port, Jessica Alba и Vanessa Hudgens, кои досега експериментирале со сите стилови на фризури, годинава решиле да пробаат со пунџа. Оваа фризура е навистина шик и може да се носи во најразлични варијанти. Голем предност кај неа е во тоа што вашето лице се гледа целосно, па вие можете слободно да ја покажете вашата убавина, како што тоа впрочем го прават и овие познати убавици. Погледнете!

Маркетинг

Топ фризури за свадба во 2013 »

 AnnaLynne McCord 

Маркетинг

{JFBCLike url=http://stipka.com.mk/moderna/beauty/8919-pundzi-holivud?slika=1 layout=button_count show_faces=true width=50 action=like font=verdana colorscheme=light}

Фризури од 90-те: Се сеќавате ли на Бренда, Кели
и другите од Беверли Хилс 90210? »

 Еva Mendes 

{JFBCLike url=http://stipka.com.mk/moderna/beauty/8919-pundzi-holivud?slika=2 layout=button_count show_faces=true width=50 action=like font=verdana colorscheme=light}

Најдобрите 8 тајни за убавина
на холивудските ѕвезди »

 Hilary Duff 

{JFBCLike url=http://stipka.com.mk/moderna/beauty/8919-pundzi-holivud?slika=3 layout=button_count show_faces=true width=50 action=like font=verdana colorscheme=light}

Како да направите
плетенка „рибина коска“? »

 Jesica Alba 

{JFBCLike url=http://stipka.com.mk/moderna/beauty/8919-pundzi-holivud?slika=4 layout=button_count show_faces=true width=50 action=like font=verdana colorscheme=light}

Топ фризури за забави во 2013 »

 Keri Russel 

{JFBCLike url=http://stipka.com.mk/moderna/beauty/8919-pundzi-holivud?slika=5 layout=button_count show_faces=true width=50 action=like font=verdana colorscheme=light}

Кратки фризури за 2013 година »

 Nicole Richie 

{JFBCLike url=http://stipka.com.mk/moderna/beauty/8919-pundzi-holivud?slika=6 layout=button_count show_faces=true width=50 action=like font=verdana colorscheme=light}

Сите трендови на фризури –
пролет/лето 2013 »

 Tyra Banks 

{JFBCLike url=http://stipka.com.mk/moderna/beauty/8919-pundzi-holivud?slika=7 layout=button_count show_faces=true width=50 action=like font=verdana colorscheme=light}

Еве како да направите
преубава ружа од коса »

 Nicole Richie 

{JFBCLike url=http://stipka.com.mk/moderna/beauty/8919-pundzi-holivud?slika=8 layout=button_count show_faces=true width=50 action=like font=verdana colorscheme=light}

Коњско опавче: кренато, разбушавено и секси »

 Whitney Port 

{JFBCLike url=http://stipka.com.mk/moderna/beauty/8919-pundzi-holivud?slika=9 layout=button_count show_faces=true width=50 action=like font=verdana colorscheme=light}

Па, девојки која од овие пунџиџки би можела да се „пресели“ кај вас? :))

Пунџа – холивудски тренд број еден
на кој не остана рамнодушна ниту Каролина! »

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button