Реклама
Култура[тор]

Од секојдневни предмети до надреални креации

Реклама

Прогресијата од обичното кон бизарното го дефинираат процесот на толкување и интерпретирање за овие скулптури од Adam Niklewicz.

Маркетинг

Полскиот уметник најчесто користи нешта кои секојдневно не опкружуваат и ни се доста познати како инспирација за неговите надреални скулптури кои предизвикуваат заедничка асоцијации меѓу објектот и функција.

Се појавуваат нови предмети кои се подигаат од основните, домаќински предмети. Една особено интересна креација вклучува контраст, замислен како кошула се развива во светло кула.

Маркетинг

Останатите скулптури се повеќе анимирани, изгледаат како да се фатени додека нешто се одвива, во средината на нештото. Виљушка која стои на нејзините боцки, со шпагети замотани околу нив, изгледа како да стои пред силен ветар, со шпагетите кои се веат брановидно позади неа.

alt

alt

alt

alt

alt

alt

Закачете Like, споделете текст и освојте некоја од нашите вредни награди.
За повеќе информации разглeдајте го Shopping Magazine бесплатно на Facebook!

Врати се на првата страна.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button