Реклама
Култура[тор]

Sarah Jessica Parker ќе стане уредник на Vogue

Реклама

Станува збор за првата улога на познатата ѕвезда од „Сексот и градот“, во која ќе фрлиме прв поглед…

Значи, јасно ви е уште од самиот наслов дека не станува збор за улога која по ’многу‘ се разликува од онаа на со мода опседнатата Carrie Bradshaw од познатата, ултра женска серија „Сексот и градот“. Овој пат таа ќе ја глуми Isabelle Klempt, опседнатата и ексцентрична уредничка на Vogue.com, во музичката драма за средношколци.

Маркетинг

Серијата во која Sarah ќе го отелотвори овој карактер се вика “Glee” и станува збор за четвртата сезона на оваа сапуница која со прикажување на малите екрани ќе стартува од месец Јануари и во која овој пат ќе има дузина нови карактери.

Ликот на Sarah ќе се појавува периодично, почнувајќи од третата епизода, а лик кој исто така ќе се појави сосема ’на ново‘ е оној на Kate Hudson, која ќе настапи во шест епизоди, како учителка по танцување, по име Cassandra July.

Маркетинг

Покрај овие големи ѕвезди од малите екрани, исто така епизодни улоги ќе имаат и познатите актерки Whoopi Goldberg и Carmen Tibideaux.

alt

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button