Реклама
Култура[тор]

Пејачката на Garbage прекина концерт

Реклама

Shirley Manson, фронт-жената на Garbage прекина концерт да му се изнавика на еден машки фан од првите редови кој нанесувал физички повреди на една жена.

Маркетинг

Пејачката го пеела познатиот хит Stupid Girl кој датира од 1996, кога извикала „Тргни се од неа веднаш!“, (мора да го напишам на англиски за да се долови моментот, “Get the f*** off her right now”) пред да ја прекине песната за да продолжи да интервенира понатаму.

Таа дојде до ивицата на сцената да му рече на насилникот: „Човече, никогаш не удирај е*ана жена, што по ѓаволите не е во ред со тебе?“

Маркетинг

Насилниот обожавател бил исфрлен од концертот во Atlantic City минатата недела, после тврдењето дека девојката ја започнала физичката пресметка.

Скептичната Shirley на тоа му рекла: „ Таа започна? О Исусе Христе, ОК… Ти ја тепаше бејби, затоа мораш да си одиш. Не смееш да се тепаш разбираш? Не смееш. Жал ми е, такви се правилата човече.“

Garbage се на турнеја низ US и го промовираат нивниот нов албум „Not Your Kind of People“, кој им е прв после седум години. Ќе се вратат во Британија во јули.

{youtube}J4y7fluTQ88{/youtube}

Види ја нашата нова WELCOME страница на Facebook.

Врати се на првата страна.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button