Погледнете го новиот спот на 14 годишната скопјанка Мина Блажев која се прослави со учеството во шоуто „Пинкови ѕвездички“

Мина Блажев го објави својот нов сингл „Веќе нема“.

ADVERTISEMENT

Автор на песната е Роберт Билбилов, додека за спотот се погрижи Александар Ристовски – Принц. Во видеозаписот, 14-годишната пејачка се забавува со своите пријатели покрај преубав базен и во автомобил.

ADVERTISEMENT

 

Мина беше една од учесничките на „Пинкови ѕвездички“, а ја претставуваше и Македонија на Детската Евровизија минатата година со песната „Dancing Through Life“.

🤷🏽‍♀️

A post shared by Mina Blazhev (@minablazev1) on

ADVERTISEMENT

Vekje nema is out🤪 https://youtu.be/bzi2_824xZs Link in bio😋

A post shared by Mina Blazhev (@minablazev1) on

🤪

A post shared by Mina Blazhev (@minablazev1) on

 

 

 

Facebook Comments
(Visited 3 times, 1 visits today)

ADVERTISEMENT


loading...