Преку 8 илјади лајкови за само еден ден – Лила Филиповска се соблече во костим за капење и ги сруши социјалните мрежи

Лила во костим за капење што ќе биде хит ова лето

Секое лето барем еден модел на костим за капење се истакнува како апсолутен „маст-хев“. Од бикините, преку пуш-ап моделите, до оние со висок струк, секое лето има свој фаворит, а оваа сезона повторно се во мода едноделните модели. Тие покриваат повеќе кожа од останатите костими за капење и доживееја голем „камбек“ минатото лето, а оваа сезона се попопуларни од кога било претходно. Тоа можеме да го видиме од новите колекции на познатите брендови, но и од фотографиите што ги објавуваат познатите ИТ девојки и трендсетерки на социјалните мрежи.

ADVERTISEMENT

Токму таков модел деновиве носеше и атрактивната водителка Лила Филиповска. Едноставно, таа во костим за капење е призор кој не смееме да го прескокнеме, а така беше и овој пат кога ги објави последните фотографии на Инстаграм, а на кои позира во едноделен костим за капење со кој максимално ги истакна нејзината убавина и сексапил.

 

Па, дали ви се допаѓа Лила во ова издание?

Facebook Comments
No Comments Yet

Comments are closed