Реклама
Секс

Знаете ли кои жени се им најпривлечни на мажите?

Реклама

Не станува збор за нарцизам, туку за фактот дека познато лице влева чувство на сигурност, велат стручните лица…

Најновите француска студија покажува дека мажите ги привлекуваат жени кои се слични на нив самите, како по градбата на телото, така и по цртите на лицето. Затоа не е ни чудно дека брачните партнери си наликуваат еден на друг и имаат најмногу заеднички црти на лицето во споредба со другите луѓе.

Маркетинг

Студијава на францускиот институт Sciences de l’Evolution во Монпеље спроведена на 200 луѓе дошла до заклучок дека мажите по правило, помеѓу четири компјутерски обработени фотографии на лице, ја одбрале жената со најслични црти на лицето, едноставно затоа што најмногу им се допаѓала.

alt

Маркетинг

Иако претходните истражувања покажаа дека мажите најчесто за стални партнерки ги одбираат жените кои личат на нивните мајки, а жените мажите кои ги потсетуваат на татко им, љубовната терапевтка Џин Хана Еделштајн истакнува дека морате да биете свесни дека врските не се темелат само на надворешниот изглед, затоа не треба да се форсира премногу и да се отфрли партнерот, само затоа што не си личите како јајце на јајце!

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button