Реклама
Секс

Кои работи не треба да ги правите на првиот состанок?!

Реклама

Гњавење на мобилниот, премногу алкохол и секс на првиот состанок се работи кои треба да ги заборавите…

Пеперутките во стомакот на првиот состанок можат да се претворат во мачнина доколку започнете да се ’мачите‘ со прашања од типот: дали ќе ме прифати, дали ќе му се свиѓам, како ќе ме доживее и сл. Првото претставување на многумина им е најтешкиот дел од запознавањето. Размислувањето за тоа на која тема ќе разговарате, а кои ствари ќе ги задржите за себе, може да предизвикаат многу стрес.

Маркетинг

Па затоа како би се опуштиле и концентрирале на разговорот, според некои големи умови – најдобро ќе биде да заборавите на следново:

Мобилен на масата: освен што оставате доем на личност која на покажува доволно почит, ќе оставите впечаток дека ви е досадно, дури и ако не ви е. Ако на сред разговор почнете да го ’чачкате‘ мобилниот и да се допишувате со некој, кај спротивниот пол може да предизвикате незгодни чувства, но и повлекување во себе.

Маркетинг

alt

Премногу алкохол: освен ако ова сега (на состанокот) не ви е првото пиење алкохол, тогаш сигурно знаете кои пијачки ви лежат, а кои не, па така овие вторите трудете се да ги избегнувате во широк дијапазон. Освен што може да ве опушти, истовремено може да ви го разврзе јазикот, па би можеле да го кажете и она што не е баш препорачливо. Најубаво е да се пие минимално или да се нарача безалкохолно пиење, вода или сок. Исто така, потенцијалниот партнер може да ве доживее како закоравена “party girl” која едвај чека ново излегување.

Секс: Во односот во кој сé е јасно ’од прва‘, прераната интимност може да го расипе чувството за убаво. Оставете работите да се одвиваат по својот нормален тек, затоа што може да биде уште поголем товар ако покрај сексуалната врска се развива и емоционална. Меѓутоа, доколку имате секс со некој веднаш откако сте се запознале, на потенцијалниот партнер тоа може да му изгледа дека сте заинтересирани само за телесна врска и немате сериозни намери.

 alt

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button