Реклама
Секс

Kако до секс?! На што се палат жените?!

Реклама

Прво, треба да знаете дека ЖЕНИТЕ се ГЛАДНИ за СЕКС!

Маркетинг

….исто како и момците. Оставаат впечаток дека не се баш загреани да дојдат со вас дома, но вистината е сосема спротивна. Замислете се себе си во клуб или бар и здогледувате сама, згодна девојка која што го пие својот коктел. Ви дава некои офтамолошки сигнали, но вие не сте доволно самоуверени за да преземете понатамошна акција. Но како и да е, јасно ви е дека сакате да легнете нешто (по можност добро) денес, но немате идеја како да ја одвлечкате дома? Дали сте знаеле дека девојките всушност не се многу замараат со тоа како изгледате, тие единствено треба да бидат заинтригирани. Може да бидете полничок и не баш со изглед на Tom Cruise, но тоа воопшто не е од пресудно значење. Она што е круцијално е – тактиката, триковите и капацитетот да го сфатите начинот на функционирање на женскиот ум.

Можеби веќе знаете некоја секси девојка од работа или факс, школо. Можеби веќе и сте ’затрескан‘ во нејзе? Ви се „свиѓа“, но немате муда за да ја прашате дали ќе излезе со вас. Заборавете кој сте и што сте и концентрирајте се. Секој маж има своја девојка од фантазиите, но повеќето од момците ги намалуваат своите стандарди бидејќи мислат дека е многу тешко да се стигне до жешките девојки. Но вистината е дека не се, поточно не се ништо повеќе сложени од останатите. Ќе ви кажам следново, од лично искуство, дека  дури полесно е да легнете убава девојка, отколку грда! Ако сакате да знаете како да заведете некоја жена, тогаш треба да размислите да се подобрите со применување на различни ’дејтинг‘ совети , кои што ќе можете да ги видите подолу. Но да продолжиме…

Маркетинг

alt

Прво, мора да бидете свесни доколку не сте имале секс подолго време. Има неколку начини да дојдете до ова спознание, но јас ќе ви ги потенцирам најважните работи:

1.    Гледате порничи по неколку пати на ден (но ова не мора да е од круцијално значење. Порничи можете да гледате и кога сте активни, но при гледањето, размислете кога вие последен пат сте го правеле тоа што го гледате).
2.   Кофа запознаете секси девојка, прво се обидувате да ја пронајдете на Facebook, Twitter и сл.  (многу битен симптом)
3.    После раскинувањето со бившата, не знаете како да продолжите понатаму.
4.    Кога видите убава девојка, константно ја замислувате како ваша идна венчана сопруга (поразителен факт за вашето либидо!)

Тоа беа само некои точки, но постојат буквално илјадници знаци кои покажуваат дека во најитен можен период вие треба нешто да легнете. Најверојатно сакате да знаете како да ја легнете, скоро секоја девојка? Па, тоа не е возможно, но и повеќе сум од сигурен дека можете да си ги подобрите шансите. Да речеме дека можете да ги ’вкусите‘ 75% од девојките кои ви се допаѓаат. Јас би рекол дека тоа е можно, дури и ако сте тотален кретен! Неодамна се направени многу тестови и студии (низ белиот свет, се разбира. Но тие важат сосема исто и за кај нас), за девојките и женскиот ум. Тие студии даваат егзактни објаснувања како тие навистина размислуваат и чувствуваат. Понатаму, сите тие информации се колектирани и ставени на едно место.

Дали знаевте дека не треба да бидете принц на бел коњ, со сјаен и долг меч, за да успеете да го паркирате коњот во нечија гаража? Всушност, така било пред неколку стотина години, од 20-иот век наваму, работите почнале да се менуваат. Но, да се вратиме на главната поента – дека жените навистинаа имаат голема желба за секс. Всушност, често пати тоа го сакаат и повеќе од нас! Звучи неверојатно нели? Не, јас не сум лудак, има опсежни истражувања кои покажуваат дека кај жените е скоро сé до психолошките причини. Може да имате 18 или 60 години, не е важно, затоа што само треба да го притиснете вистинското копче, па да успеете и легнете нешто.

Како да легнете – препораки и стратегија

alt

За почеток, ќе направам една мала дигресија. Пред повеќе години, додека бев во средна школа, имав еден период од неколку месеци кога повеќето жени со кои сакав да имам секс, ме гледаа како пријател. Ми кажуваа секакви тајни, се дружевме заедно, одевме на кино, но никако не доаѓав до шанса да ’плеснам‘ некоја од нив! Па така размислував што не е во ред со мене. Знаев дека изгледам сосема пристојно, од друга страна не бев богато дете, но бев и повеќе од гладен за секс. Па така поминав подолго време читајќи еротски книги и магазини. На почетокот не верував во тие работи, но сега морам да признам дека многу ми помогнаа. Дури откако прочитав неколку книги и запаметив повеќе совети од врвни мајстори за техники на заведување, првиот успех го остварив за неколку дена. 

И така благодарение на таа литература, почнав да имам секс барем еднаш неделно и научив доста ’финти‘ за тоа како во својот кревет да привлечам убави девојки. И денес се уште не сум богат, но затоа се уште изгледам пристојно добро, а како бонус го имам знаењето како да им пристапам на различни девојки, во различни ситуации. Запомнете дека не постои жена која е 100% иста, но прво нешто со кое треба да и пристапите е самоувереноста. Заборавете на ситуациите од филмовите за тоа веднаш да и купете пијачка и таа така веднаш ќе се заинтересира за вас. Бидете природни и имајте на ум дека можете само да добиете. Не срамете се во адванс од тоа дека можете да бидете корпирани. Никогаш не започнувајте го разговорот за тоа дека фризурата и е многу убава, туку направете некоја шала за музиката или филмот што сте го гледале или за келнерот-морон кој што не си ја врши добро работата. Комплиментот за нејзината физичка привлечност нека следи откако ќе го разврзете муабетот. Но, сето тоа се финеси со кои подоцна ќе почнете да манипулирате.

alt

Затоа почнете да се образувате и читате книги и списанија кои што критички ја разработуваат темата. Некои од таквите се наоѓаат и овде, во текстовите кај нас, во рубриките живот и sex toys – значи: не читајте ги текстовите само за разонода и потполнување на слободното време. Во гарантирам дека за краток период ќе почнете да ’нижете‘ успеси. Не двоумете се кога е во прашање сексуалното образование, затоа што вашата девојка од соништата може да отиде со наредниот упорен идиот кој што ќе започне прв да и прави муабет. Ако литературата ни има помогнато нам, успехот сигурно нема да ве одмине и вас… :)

Закачете Like, споделете текст и освојте некоја од нашите вредни награди.
За повеќе информации разглeдајте го Shopping Magazine кој оди од сега и на Facebook!

Врати се на првата страна.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button