Реклама
Секс

Како да оставите девојка?

Реклама

Љубовен советник – да прекинете сега или веднаш?!

Маркетинг

Најверојатно сте свесни дека заљубеноста трае кратко, а вечната љубов не постои или секогаш му се случува на некој друг. Но! Во морето има полно риби, а кравата на комшијата секогаш дава повеќе млеко и затоа кога ќе ви прекипи, оставете ја несреќничката на мира и продолжете понатаму.

Маркетинг

Додека си во школо, најдобрите риби им даваат на постарите типови или на оние со долга коса. Кога на факс ја пуштете и сопствената чума, им даваат на фаците кои држат кафичи, дилаат дрога или воопшто имаат повеќе пари. Кога завршиш факс и наполниш триесет, сваќаш дека не си од оние со кеш и ја жениш првата која вари добар грав или пак пуши без да гризе силно. Во меѓувреме имаш неколку врски кои по некое време почнуваат да ти одат на живци, но сепак, на топло си е на топло! Оние кои се најмудри одамна се снајдат и богато се вдомат со стар парламентарец, бизнисмен, или професор од факсот. Па нормално копнеете по зрели и сочни јаболки и затоа стално прекинувате. Еве неколку начини како да ги скратите маките.

Брутален
Гледате во очи, срдечно се насмевнувате и со климање на главата велите: „Не си ме сватила, веќе не сме заедно“, без да ја припремиш. Пред тоа три пати измастурбирај, затоа што ние мажите сме ранливи на солзи.

alt

Блеферски

„Признај дека си ме изневерила, па и јас на тебе..“ Штом типката ќе заусти, почни да се дереш ко луд дека е гадна курвештија, удри ú шамар, испокрши ú го станот и потоа мирно се прошетај до љубовницата.

Емотивен

„Извини, но емоционално сум незрел. Ти си премногу добра за мене. Не, немој ништо да зборуваш, ќе се убијам затоа што не сум вреден за тебе, ти заслужуваш (и ќе најдеш) некој многу подобар. Збогум љубов моја..“ Отиди до првиот парк и заслужено се почасти со неколку лименки.

Итар

„Ме повика бившата и ми кажа дека имам осип на главичката, подкожна бактерија и хемороидна гонореја. Ќе бидеш ли со мене во наредните 6 месеци додека се излечам?“ Ако веднаш не те убие – слобода!

Проѕирен

„Извини Мацо, најдов девојка која е помлада, поубава и побогата. Има тврди цициња, пуши, пие пиво и ракија и им се свиѓа на моите другари, пие пилули и не сака да има деца уште пет години. Со татко ú од прва се запив, мајка ú ми направи расол за трезнење каков во животот не сум пробал.“ Има ли бар малку мозок типката, ќе свати дека таква жена не постои.

Одвратен

Извини, ама цимерката не само што пуши подобро од тебе туку и гута.“ Совет: По вакво раскинување немој ни во сон да помислиш да се
смириш со дотичната личност, бидејќи еден ден ќе си го носиш во ќеса со мраз.

Егоцентричен

„Бирај, цигарите или јас!“ Ова е карактеристично за себичните и размазени шупци кои за месец дена ќе најдат друг примерок од типот на мачка, билка или гледање на турски серии.

Социјален

Кога и по 123 пат ќе ти повтори дека мајка ú убаво ú кажала нешто…..ти плесни ú во фаца: „Да ја ебам и мајка ти и сите. Оди кај неа, па она нека ти го бара клит…(види во Википедија за значењето на овој збор!)“ Ова вреди во случај младата дама да е премногу склона кон феминистичката страна на својата личност и не пати премногу по вашите дваесетина сантиметри набрекнато месо кои продираат помеѓу нејзините внатрешни органи, кое што таа еднаш неделно го нарекува задоволство, а во останатите денови мака.

Филозофски

„Ти си нешто најдобро што ми се случило во животот, но лимитот на мојата бедна етика не ми дозволува да те сакам онолку колку што треба. Емоциите се ми заробеници на мојата неспособност да се справам со конкретните проблеми на моето постоење. Сé се сведува на ништост.“ Ова е типично кукавичко бегање од соочувањто со вистината дека има одвратен младеж, длакав анус, виснати гради, а устата ú смрди.

Верски – религиозен

„Преминав во Јеховини сведоци. Дојди со мене, нема секс, само молитви. И живот после овој.“ Ако девојката има бар грам мозок, ќе побегне како од болест и никогаш веќе нема да ја видиш. Но ако е пак притаен црковен глушец, веднаш се убиј.

Ретрограден

Кога ќе свати дека погрешила и дојде на колена да моли за прошка, искористи ја до муда (буквално), па после недела дена кажи ú дека си почнал да одиш со кандидатот за Мис на годината од твојот град. И ќе ú отиде егото во….

alt

Ѓубрарски

Кажи ú дека вечер во осум ќе дојдеш да ја прославите годишницата. Таа ќе се издепилира, ќе ја испере косата, со мокра глава ќе се симне до дуќанот по регенератор, ќе си ги исече ноктите, налакира, ќе се исчупа, направи вечера, отвори вино, ќе ги одјебе другарките, облече новиот долен веш уште во седум без разлика што самостоечките чорапи секогаш и прават жулеви и ú ја сопираат крвта во нозете. После тоа ти не се јавувај до 3 насабајле, туку влетај мртов пијан и загризај го тепихот обидувајќи се да ú го натегнеш во било која дупка. Ultimate Цар!

Хомосексуален

Донеси го првиот феминизиран пријател кој таа не го познава и почни: „Хани Бани, веќе одамна сакам момци и со тебе се уверив дека мојот све е сепак БИ. Плус како Мики пуши, ти никогаш не можеш, а и п…а ти е голема како вулкански кратер. Сакаш ли да останеме пријатели?“ Нема да останете пријатели!

Босански

Замоли ја да ти ги исече ноктите на нозете – кои нормално не си ги перел месец дена.

Искрен

Кажи ú искрено и во фаца дека сакаш друга и дека сето ова е влечење и ствар на навика. Овој начин никогаш не пали!

alt

Мускетарски

Објасни дека мажите се многу поврзани со пријателите и сé делат, па така дошол моментот кога треба сите да ја поминат и твојата девојка. Откако таа ќе се изјасни дека не доаѓа во обзир, изногирај ја со објаснување дека групњаците се многу битни за менталното здравје на секој човек и дека не можеш да бидеш со некој што не е 100% со тебе. Ако пак прифати, одјеби ја и кажи ú дека тешка курва!

Трачерски

Му кажуваш на другарот од нејзината населба дека си ја изневерувал веќе некое време. Веста стигнува до неа и тогаш ти глумиш гадење што го пика носот во твојата лична интима и завршуваш со тоа да не ти се јавува повеќе. „Длабоко сум навреден“ е крајната реплика.
 
Класичен

Долго водете љубов. Момент пред да го исфлиш нектарот на задоволството, силно почни да изговараш некое друго име. И надевај се дека е послаба од тебе.

alt

alt

Закачете Like, споделете текст и освојте некоја од нашите вредни награди.
За повеќе информации разглeдајте го Shopping Magazine!

Врати се на првата страна.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button