Реклама
Секс

Како да му се пуштите на фраерот?

Реклама

Кој тоа вели дека мажите единствени мораат да им се пуштаат на жените? Во патријархат се живее само во зафрлените агли на Африка и Азија, а овде кај нас таа фора ја фураат само најодртаните типови од политичката сцена. Жените веќе со децении гласаат, се бават со спорт (дури играат фудбал, ти се молам), стануваат (или се обидуваат да станат) премиерки, носат панталони….па така, ако видете добар типац – зграбете го!

Затоа земете си го моливот и тетратката и почнете да ги запишувате овие неколку совети кои ние ќе ви дадеме и направете му на фраерот едно пријатно изненадување за кое тој си мисли дека постои само во сценаријата во филмовите означени со XXX!

Маркетинг

Зошто да се пуштите?

А зошто да не? Мажите се палат скоро на сé. Всушност, буквално на сé, ако малку загорат…А колку повеќе постат, толку жените и некои нивни екстремитети се им попривлечни (бидејќи вистински маж ни по која цена не сака да има жена која е попаметна од него). Тоа мора да се искористи! Ако Семоќниот ве обдарил со големи гради, тогаш тоа и фино истакнете го! Деколте, тесна маичка….се едно. Битно е да ги покажете. Нема да ви ги забележат клемпавите уши, испрештениот нос и кривото чело, затоа што ние мажите ги сакаме женските гради илјада пати повеќе од тие ситници на кои вие губете многу работни часови. Сево ова се однесува на оној првиот тип на мажи – граден!

Маркетинг

alt

Мажите од типот на задник (г’с) воглавно реагира на долниот дел од трупот, значи нозете и она што е воглавно целулоитна канта, но може да биде и камен нектар кој автоматски ни ги шири зениците во очите и предизвикува насмевка „од уши до уши“. Уште и ако немате нозе од типот на „иксерици“, „оксерици“, листови „ала Попај“, тогаш фино бричот во раце, а после тоа миничот на задник. Е сега, бидејќи на еден ист експериментален примерок обично не успеваат и градите и задникот (како мозок и фалус 30+ кај нас мажите), посебно го нагласете тоа што го имате, недостатоците сокријте ги и – правец во лов!

Како? 

Има неколку ствари кои се свети за нас мажите: мир, фудбал, пиво и ракија и секс. Во првите две категории жените се апсолутно непожелни, но затоа во третата и тоа како влегуваат во комбинација, а четвртата без вас е неизводлива! Е овде ги ловите. Правете се дека ви е ОК и смешно кога локаат па ќе узригнат, викнете ги кај вас на пивце или на домашната од дедо ви, донесете по пат неколку литроиполки Скопско кога одете кај нив на гости….А со секс можете да ги намамите дури и ако тој ден им умрел Jean Claude Van Damme, паднале на испит или пак нивниот омилен тим загубил во Лига на Шампиони од грчките Олимпијакос или Панатинаикос (и нормално на спортска загубиле еден тон можни пари). Иако нивното поимање за сексот најверојатно не е исто како вашето, сватете дека денот кога Бог не стварал нас мажите имал тежок мамурлук и дека максимумот кој можете да го постигнете е консензус. Од друга страна пак знајте дека ако она суштество со кое ги минете деновите и ноќите не ги задоволува критериумите на просечните Homo Hmeljus и Homo Rakius, туку е крајно нежен и емотивен, сака билки и цвеќиња, ги обожава вашите родители – сте наебале! Имено, само е прашање на денови кога ќе го затекнете во кревет со некој мускулест мустаклија или пак во подобра варијанта – заврзан со лисици и облечен во кожно одело и танга додека го камшикува некоја Украинка. Наш совет: Пазете се од такви – Чиста мимикрија!

Вид на брзо пуштање!
 
Мажите се глупи и лесночитливи. Плеснете им го во фаца (карактеристиката – „Бајага“ е крајно непожелна!) дека ви се свиѓаат и многу бргу ќе ги имате! Приказните дека мажјаците ќе ве третираат како курва ако им дадете уште првата вечер се најдалеку од вистината што може да биде. Вистината е дека ќе пронајдат (или ќе бараат, а за некое време и ќе ја најдат) друга која ќе им даде и ќе ве изневеруваат во секоја можна прилика ако не им дадете цели две недели.

alt

Ако пак ептен ви загусти или пак сте сигурни дека вашиот Аполон стои потпрен на шанкот треснете нешто во стилот: „Ако имаш толкав нос, сигурно монструмот ти е огромен!“, „Сакаш пиво сега или после секс?“, „Ај покажи ми ја збирката на плочи што ти останала од времето“, „Можам сочно да ти го испушам од нога, наместо да ти плачам на раме додека пиеме кафе“ и нешто во тој стил. Иако овие фрази можеби сега ви изгледаат не баш конвенционални, верувајте дека во најголем дел случаи ќе вродат со резултат, а дури и да не ви изгледа нешто во ред отпосле, секогаш можете да направите дека не сте биле сериозни и само сте си играле мајтап со нив.

Предигра

Општо е познато дека жените ретко (да не речеме никогаш, бидејќи постојат чесни исклучоци) даваат без предигра. Тоа го знаат скоро сите мажи! Значи, ништо без оние десетина минути на менување на плувачки со затворени очи и допирање таму кај што мажите воопшто не ги пали. И дури тогаш сме пожелни. Но драги сестри! Па постои и наша, машка предигра! На колена, отвори го шлицот и удри бригу на весеље! Но девојки, немојте оваа делатност да ја земате со леснотија и здраво за готово. Добриот blowjob или по нашки пушење, секогаш високо се цени и посветеноста на оваа дејност мора да биде со крајна концентрација. Ако и до сега ви кажеле дека не ве баш бива за пушење, веднаш симнете некој порнич со Jenna Jamison (наш предлог – Jenna Loves Rocco) и со внимание посматрајте како го прави тоа Богињата на сексот. После само едно гледање вашата вештина повеќекратно ќе се зголеми. Девојки, ако можеме и ние да правиме еден куп глупости за вас, можете и вие нешто за нас! Око за око…сватете не.

alt

Заклучок!

Општо е познато дека жените пристапуваат ретко, а и тогаш тоа лошо го прават. Променете го тоа. Не можеме ние да го сториме тоа за вас, се додека им давате на парајлии, силеџии, дилери и татини синови. Сигурно и вие се чувствувате лошо и повредени кога идиотот ќе ве остави за помлада, пооткачена или пак поцицлеста, а тогаш вие му се препуштате на првиот ретард со Алфа или Мерџо, или пак на испотениот денсер со премногу улје на косата кое ќе заврши на вашата омилена кошула!?

На светот има многу одлични момци. Пронајдете ги што побргу! 

 Зрнца мудрост – што не смеете да правите!!! 

–    Да се однесувате премногу курвински. Нас не нé пали вашето скокање во крило на цела „кафана“. Тоа е како да седнеш на даска во јавен тоалет без претходно да ја обложете со хартии.
–    Да не платите барем една пијачка. Ако имаш пари за маскара, пудро и кармини, тогаш можеш да свртиш и една рунда. Па пивото не е скапо мајку му…
–    Премногу гласно да се смееш. Мажите своите ушни тапанчиња ги трошат на музика и утакмици, па ни случајно да не ви падне на памет да квичите.
–    Вртење со очите. Ако не ти пичи музиката, местото или било што, тогаш кажи го тоа, а не покажувај белоочници.
–    Правење балони од мастика. Досадно ти е и не знаеш што да кажеш? Оди на пат, широко нека е полето. Ние правиме балончиња од пиво.
–    Да се правиш дека ги знаеш правилата на фудбалот. Ние не збориме за реалните шоуа, нити за менопаузата на нашите мајки. Па ни вие немојте да ни ја допирате световноста.
–    Да ја извадиш ногата од штикла во ресторан. Врвна сељачина!   

alt

Закачете Like, споделете текст и освојте некоја од нашите вредни награди.
За повеќе информации разглeдајте го Shopping Magazine!

Врати се на првата страна.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button