Диети

Како да ослабите за само три дена

Реклама
Реклама

Ако ви претстои некој важен настан или ако едноставно сакате пак да си облечете некои фармерки или панталони кои малку ви се стесниле, оваа диета е одличен избор за вас.

Маркетинг

Брза диета – изгубете 2 килограми за само 3 дена!

Диетата трае само три дена за кои можете да изгубите два килограми и да се чувствувате поубаво и полесно. Во текот на диетата секој ден се пие 1-1,5 литар свеж домашен кефир со ниска масленост и без доден шеќер. Оваа количина на кефир се распоредува во 5-6 чаши во текот на денот кои се пијат на еднакви временски интервали, на пример на секои 2 часа.

За појадок, ручек и вечера изберете еден од дадените предлози.

Маркетинг

Појадок

Предлог 1: кајгана од 2 јајца, салата од една помала краставица, кафе со лажица млеко

Предлог 2: гриз/ палента и кисело млеко

Предлог 3: јајце, тост со путер, чај со мед.

Ужина: 3 дл домашен кефир

Ручек

Предлог 1: пилешка супа, варен морков и бело пилешко месо (100 гр.), салата од цвекло, парче леб

Предлог 2: густа супа од печурки, компир манџа со месо (3 дл.) и салата од свежа зелка.

Ужина: 3 дл домашен кефир

Вечера

Предлог 1: риба на скара (150 гр.), зелена салата и растителен чај

Предлог 2: голем печен компир, чај со мед.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button