Овој заборавен лек го лечи грипот за само неколку часа, а го користеа и нашите баби: само две состојки кои ги имате дома!

Сезоната за грип и вирози се уште е во полн ек, а симптомите понекогаш можат да бидат и поприлично непријатни и болни.

Можеби некој од вас и се сеќава дека порано нашите баби на своите деца и внуци им даваа лук со мед за да ги излечат кога беа болни.

Епа тоа е еден од најефикасните лекови против вирусите и грипот, а настинките може да ја реши во само неколку часа. Имено, лукот е богат со селен и витамин Ц па го поттикнува производството на белите крвни зрнца кои го зајакнуваат имунолошкиот состав.

А ако се плашите од лошиот здив, сок од лимон ќе го елиминира потполно!

Преминете на следната страна и прочитајте повеќе за селенот >>

 

(Visited 174 times, 1 visits today)