Реклама
Шминка

Топ 3 предлози за фризура и шминка за оваа недела

Реклама

Времето во оваа недела малку како да ги измешало лончињата, па наместо студени температури, (за што сите сме подготвени, нели?) деновиве слободно можеме да експериментираме со пролетните трендови.

Ако ништо друго, тогаш барем со нашите фризури и шминка. Погледнете ги овие три, според нас феноменални предлози, и кажете ни која од овие три варијанти би можеле наскоро да ја видиме и кај вас.

 #1. ЏЕЈМИ АЛЕКСАНДЕР – ПРЕКРАСНИ „ЗАЧАДЕНИ ОЧИ“ 

Маркетинг

{JFBCLike url=stipka.com.mk/moderna/beauty/8775-frizura-sminka-ovaa-nedela?slika=1 layout=button_count show_faces=true width=50 action=like font=verdana colorscheme=light}

Маркетинг

 #2. ТЕЈЛОР СВИФТ – ШИШКИ И ИСТАКНАТА ШМИНКА 

{JFBCLike url=stipka.com.mk/moderna/beauty/8775-frizura-sminka-ovaa-nedela?slika=2 layout=button_count show_faces=true width=50 action=like font=verdana colorscheme=light}

 #3. БИЈОНСЕ – ОМБРЕ И БРАНОВИ ОД 70-ТЕ 

{JFBCLike url=stipka.com.mk/moderna/beauty/8775-frizura-sminka-ovaa-nedela?slika=3 layout=button_count show_faces=true width=50 action=like font=verdana colorscheme=light}

За оваа преубава фризура на Бијонсе веќе ви пишувавме, па доколку сакате да го видите тој текст, тогаш штипнете со „рачето“ тука.

Одговорете ни со Like или закачете го вашето мислење во коментарите.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button