Реклама
ШминкаШопинг

УШТЕ ПОУБАВА ДРОГЕРИЈА НА СТАРО МЕСТО: РЕНОВИРАЊЕ НА dm ВО VERO ЦЕНТАР

Заради реновирање, дрогеријата во VERO Центар во период од 12.5 до 26.6.2024 година ќе биде затворена.

Реклама

Заради реновирање, дрогеријата во VERO Центар во период од 12.5 до 26.6.2024 година ќе биде затворена.

По тој повод, dm на своите купувачи им нуди –15% ПОПУСТ НА АПСОЛУТНО СЀ! Овие попусти ќе траат од 9-ти до 11-ти мај.

Дополнително, до 11.5.2024 со секоја сметка во оваа дрогерија ќе добиете ваучер со -15% попуст за вашето следно пазарување во дрогеријата во ГТЦ – Скопје.

Маркетинг

„По речиси 11 години, со радост се присетуваме на отворањето на дрогеријата во Vero Центар кое помина во многу весела атмосфера, со дружба и убави попусти. Навистина сме среќни што цели единаесет години се дружиме со нашите купувачи на оваа локација, а уште посреќни сме што ќе им овозможиме од наредниот месец да пазаруваат во уште поубава дрогерија која е синоним за место на кое може да пронајдете сè што ви треба – производи за нега и убавина, органска храна и додатоци во исхрана, нега на бебиња, домаќинство.“ – изјавуваат од команијата.

Маркетинг

Сега, на вашето омилено место за пазарување му дојде време за разубавување! Затоа, списоците во рака и упатете се во dm во VERO Центар на шопинг. Следното пазарување во оваа дрогерија ќе можете да го направите на 27 јуни!

Комерцијален текст

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button