Вреди да ја пробате: Едноставна салата од авокадо и сирење која ќе ве држи сити целиот ден

Ова јадење е идеално и да го понесете со себе и да имате брз и здрав ручек.

ФОТО: Profimedia

Потребни состојки:

  • 150 грама крем-сирење за мачкање
  • 120 грама ситно сирење
  • 3 супени лажички јогурт
  • Една лажичка мајонез
  • Печени пиперки по вкус
  • 2 авокада
  • 40 грама ореви
  • Сол по вкус

Начин на подготовка: Измешајте го крем-сирењето, ситното сирење, јогуртот и мајонезот. Потоа ситно исечкајте ги пиперките и авокадото и додајте ги во млечната смеса. На крај додајте ги мелените ореви и сол по вкус.

Facebook Comments
(Visited 183 times, 1 visits today)

ADVERTISEMENT