Реклама
Секс

Доаѓа нова Вијагра – само за жени!

Реклама

Бидејќи многу жени страдаат од аноргазмија, научниците се решија да им помогнат!

Маркетинг

Жените кои имаат тешкотии со постигнување на оргазам, наскоро ќе можат да уживаат во сексот многу повеќе, благодарение на новиот лек кој ќе се продава како спреј за нос.

Дури 30% од жените страдаат од аноргазмија, трајна наможност за постигнување на оргазам, но моментално на пазарот на постои ништо што би можело да им помогне да го надминат овој непријатен проблем. Затоа научниците и си поставиле задача да произведат „женска Вијагра“, по примерот на ’прославениот‘ лек за ерективна дисфункционалност кај мажите, прв пат издадена на рецепта во 1998 година.

Маркетинг

Новиот спреј со име „Тефина“ ќе функционира така што ќе биде доволна два часа пред односот да се стават две капки во ноздрите, а дејството би требало да му трае околу шест часа. Лекот е темелен на тестостеронот и би требало да ја подобри сексуалната желба, активирајќи одредени делови во умот и зголемувајќи го протокот на крв во репродуктивните органи, пишува Daily Mail.

A бидејќи станува збор за тестостерон, кој има разорно дејство на женскиот организам доколку се најде во преголеми количини, научниците смируваат и велат дека нема никакви неочекувани нуспојави како акни, растење на несакани влакна и продлабочување на гласот.

alt

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button