Кои се најгрдите модели на обувки што ги носат жените?

Кои од овие модели никогаш не би ги носеле?

Фото: Инсгтаграм

Во секој момент и во многу списанија можете да прочитате што треба да се носи претстојната сезона, што е во тренд, што е убаво, што е хит… Но, сега ќе обрнеме внимание на она што не е ниту малку убаво, иако можеби чини цело богатство. Ви ги претставуваме топ 3 најгрдите модели на обувки. Ќе се согласите ли со нас?

1. Балетанки

Ретки се моделите на балетанки кои на женското стапало изгледаат убаво и привлечно…

ADVERTISEMENT

View this post on Instagram

[Stitched ballerinas] #눌샵공구템5_소가죽리본플렛 길게 설명하지 않아도 다들 아시는. 네 맞습니다 가성비 가죽리본플렛, 인생구두라고 하죠🌷이번 시즌 트렌드 컬러 리빙코랄이 포인트 컬러로, 그외 연핑크/크림/검정 총4가지 컬러웨이로 진행하게된 베스트 특가템입니다🥿 기존 구매해주셨던 모델에서 달라진 부분 설명드리면, 끝스티치가 이번엔 세로로 들어가구요☝🏻인솔쿠션감이 더 좋아졌어요, 완전 플렛이었던 지난모델에서 1cm 정도 살짝 굽을 올려서 발건강을 한번더 생각한 디자인 개선사항이 있구요! 청자켓, 투톤플렛과 동일한 3/14-3/18 5일 동안만 한정특가공구 진행할께요✨ 정상가 69,000 ✔️특별가 49,000 (택포) 사이즈 225-250 5단위 주문 가능하시고, 정사이즈 딱 좋게 나왔으니 상세 사이즈 상담은 디엠/카톡으로 1:1 도와드릴께요😊 #nulshop #newarrivals #ootd #daily #dailylook #shoes #flats #ballerinas #ribbon #style #눌샵 #데일리룩 #가로수길 #여성복 #여성화 #아웃핏 #리본플렛 #발레리나슈즈 #착화감 #인생템 #인생구두 #코디 #공구 #마켓

A post shared by nulshop (@nulshop) on

2. Чизми со отворени прсти

За која точно сезона е наменет овој модел…?

3. Грди патики

Гломазни патики, патики-чорап…

Facebook Comments
(Visited 301 times, 1 visits today)