Огласи
Огласи 2
Uncategorized

Цеца е пресреќна, синот Вељко по трет пат ќе стане татко – бебето ќе добие преубаво име со моќно значење

Преубава вест за целото семејство

Огласи 3

Цеца ќе си добие уште едно внуче

Синот на фолк-дивата Светлана Цеца Ражнатовиќ, боксерот Вељко Ражнатовиќ и неговата сопруга Богдана чекаат трето дете.

„Пристигнува уште еден батко“, напиша среќниот татко, а потоа со емотивни зборови ѝ се обрати на сопругата.

„Слава му на Господа. Ти се заблагодарувам Боже за сé што мене грешен ми подари. Богдана, кралице на мојот живот“, напиша синот на Цеца, Вељко, во својата објава со која што ги изненади сите.

Фото: Оринтскрин/ Блиц ТВ

Инаку, Богдана и Вељко имаат два сина, Жељко и Крстан со кои живеат во Тител каде е нивниот семеен дом.

Фото: Принтскрин/ Инстаграм

Ќе добие преубаво име

Вељко инаку уште од порано отворено зборуваше дека веќе има избрано имиња за своите деца, па така откри дека ако има уште едно машко дете ќе го крсти Лазар, старо име со моќно значење.

Фото: Принтскрин/ Инстаграм

Потсетуваме, Вељко и Богдана имаат синови Жељко и Крстан.

Фото: Принтскрин/ Инстаграм

Младиот наследни се роди во април оваа година, поточно на роденденот на Жељко Ражнатовиќ Аркан.

Фото: Принтскрин/ Инстаграм

На приновата најмногу се радува малиот Жељко бидејќи ќе си добие уште едно братче за друштво и игра.

Фото: Принтскрин/ Инстаграм

Среќата не ја криеше ни Цеца, која веќе нареди дека и вториот внук ќе мора да ја вика по име, а не баба.

Маркетинг

Поврзано

Back to top button