Скопската Хурем ги спакува куферите и замина во волшебниот Истанбул – македонски шик на кој никој не може да остане рамнодушен!

Македонски шик на истанбулските улици

Фото: Инстаграм/ Дани Ѓуровска

Не знаеме за вас, но ние сме убедени дека македонските девојки одлично се снаоѓаат кога е модата во прашање.

Тие најчесто носат безвременски класици и во нив секогаш зрачат со елеганција и модерен, софистициран шарм. Тие секогаш мудро ги комбинираат, па изгледаат дотерано без премногу филозофија и мака. И токму затоа можат да бидат рамо до рамо со Французинките и Италијанките, кои со причина ја носат титулата кралици на стилот.

Еден мал, но прекрасен дел што ќе ни го покаже тоа можеме да видиме и на Инстаграм профилот на оваа млада дама.

Фото: Инстаграм/ Дани Ѓуровска

Во прашање е Дани Ѓуровска која ја познава модата на мали прсти и која одлично се снаоѓа речиси со секој стил.

Фото: Инстаграм/ Дани Ѓуровска

Шармантната модна блогерка Даниела Ѓуровска овој пат реши да ги спакува куферите и да го посети волшебниот Истанбул од каде објави серија прекрасни фотографии.

Фото: Инстаграм/ Дани Ѓуровска

А како изгледа македонскиот шик на улиците на овој прекрасен град на Босфорот, погледнете во продолжение.

Фото: Инстаграм/ Дани Ѓуровска

Македонскта Хурем носеше црн долг фустан со длабок шлиц кој го носеше со црна кожена јакна и црни хулахопки. Покрај тоа Дани носеше и зелени чизми, ракавици и црна маска која одлично ја вклопи во ова издание.

Фото: Инстаграм/ Дани Ѓуровска

Инаку, Дани е модна дизајнерка и блогерка која со своите креации и модни комбинации им се вовлече под кожата на бројни љубителки на модата . Таа секогаш изгледа стокмено од глава до пети, а нејзиниот Инстаграм профил изобилува со совршени комбинации кои се одлична инспирација за голем број девојки. Во една пригода поразговаравме со неа, и на прашањето како би требало да изгледа една современа деловна жена, таа за „Гламур магазин“ изјави:

„Секоја жена пред се треба да знае што најдобро и прилега. ‘Ме лути’ фактот што кај нас луѓето многу често слепо им веруваат на модните трендови. Не секогаш она парче кое е најактуелно му прилега на секој. За една современа жена немам слика дека треба да е секогаш во класична бела кошула, црни панталони и потпетици. Напротив она што нејзе ќе ја направи да се чувствува удобно и самоуверено. Истата би рекла дека треба да секогаш да е во своето најдобро светло, од баба ми научив дека ни до најблиската продавница не се оди несреден, и тоа го применувам, не заради луѓето туку поради самата себе“.

Фото: Инстаграм/ Дани Ѓуровска

Па, погледнете уште неколку нејзини модни комбинации и уживајте во нејзините прекрасни фотографии.

Фото: Инстаграм/ Дани Ѓуровска
Фото: Инстаграм/ Дани Ѓуровска
Фото: Инстаграм/ Дани Ѓуровска
Фото: Инстаграм/ Дани Ѓуровска
Фото: Инстаграм/ Дани Ѓуровска
Фото: Инстаграм/ Дани Ѓуровска
Фото: Инстаграм/ Дани Ѓуровска
Фото: Инстаграм/ Дани Ѓуровска
Фото: Инстаграм/ Дани Ѓуровска
Фото: Инстаграм/ Дани Ѓуровска
Фото: Инстаграм/ Дани Ѓуровска
Фото: Инстаграм/ Дани Ѓуровска
(Visited 3.729 times, 1 visits today)