Се омажи ѕвездата на Гранд – атрактивната пејачка направи скромна венчавка, но таа белескаше!

Година на среќаа!

ФОТО: Гранд продукција / Инстаграм

Некогашнара учесничка на Ѕвездите на Гранд, пејачката Критина Нина Јовановиќ викендов го изговорила судбоносното „ДА“ со своето момче Филип.

Во кругот на семејството и најблиските пријатли, пејачката од Ниш и нејзиниот избраник организирале скромна венчавка, а убавата Нина наместо венчаница, заблеска во цветна тоалета, пишуваат српските медиуми.

ФОТО: Принтскрин

За потсетување, Нина е бремена, и на крајот на февруари парот ја очекува ќеркичката.

Нина пред три години се престави со учеството во „Гранд ѕвездите“, а тоа што е интересно е дека по финалето ја сними песната „Бидермаер“.

ФОТО: Гранд продукција / Инстаграм

Многу млади момчиња и девојки сакаат да бидат дел од ова шоу и да си ги престават своите музички квалитети.

Но не сите размислуваа и сакат да бидат дел од продукцијата на Гранд, еве што изјави за српските медиуми Џоле Џогани токму за ова музичко шоу.

ФОТО: Гранд продукција / Инстаграм

Најпрво Џоле остро ги нападна Саша Поповиќ и Александар Милиќ, велејќи дека никој од учесниците во „Ѕвездите на Гранд“ не успеал како пејач. Покрај тоа, тој се осврна и на Луна Џогани.

– Ниту гледам, ниту ме интересира. Не мислам дека веќе се интересни. Имам мислење, но не би сакал да зборувам”.

ФОТО: Гранд продукција / Инстаграм

„Ѕвездите на Гранд“ никогаш не биле натпреварување за пејачи, туку реално шоу на жирито, што е шега. Тие се важни.

Не го гледам тоа. Некои од пејачите успеаја. Жирито ги исмева, ги исмева, прави шоу. Луѓето го гледаат поради жирито, а не поради конкуренцијата и тие деца, освен нивните роднини, вели тој.

ФОТО: Гранд продукција / Инстаграм

Но после тоа Џогани призна дека ја закопал секирата со „Гранд“ и дека сега се во добри односи.

Што се однесува до тоа, тоа е. Тие разбираат музика, можат да даваат совети. Добро е. „Гласот на Британија“ има друга приказна, тие стануваат ѕвезди, изјави Џогани и додава:

ФОТО: Гранд продукција / Инстаграм

– Секогаш бевме во ред, но поради мојот остар јазик тие мислеа дека ги напаѓам, а јас го зборував она што го мислев.

Не сме во војна. Ја зборував вистината, а некои луѓе понекогаш не сакаат да ја прифатат.

ФОТО: Гранд продукција / Инстаграм

Џогани призна дека се уште е во лоша врска со Луна Џогани, иако е во добри односи со нејзиниот татко Гаги.

– Ние не сме во контакт со Луна, па дури и не и честитавме за забременувањето. Добар сум со Гаги. Излегуваме заедно. Не поддржувам некои негови ставови, но тоа е моето гледиште за работите, изјави Џоле.

 

ФОТО: Гранд продукција / Инстаграм
ФОТО: Гранд продукција / Инстаграм
ФОТО: Гранд продукција / Инстаграм
ФОТО: Гранд продукција / Инстаграм
ФОТО: Гранд продукција / Инстаграм
ФОТО: Гранд продукција / Инстаграм
(Visited 3.249 times, 1 visits today)