Потресно обраќање на вереникот на Мартина: „Господ ни го зеде ангелот кој со пари не се купуваше“
Вести

Потресно обраќање на вереникот на Мартина: „Господ ни го зеде ангелот кој со пари не се купуваше“

Фејсбук групата „Бабам Битола“ објави фотографија од девојката која вчера загина во тешка сообраќајна несреќа која се случи во Грција.…
Познат идентитетот на починатата девојка во сообраќајната несреќа во Грција
Вести

Познат идентитетот на починатата девојка во сообраќајната несреќа во Грција

Министерството за надворешни работи (МНР) ја потврди информацијата дека синоќа во сообраќајна несреќа на автопат во близина на Солун во…
Иван (13) исчезна во Загреб. Полицијата го вклучи НЕНО аларм
Вести

Иван (13) исчезна во Загреб. Полицијата го вклучи НЕНО аларм

ПОЛИЦИЈАТА интензивно трага по 13-годишниот Иван Лалиќ, кој исчезна вчера во загрепската населба Ланиште. Попладнево поради исчезнувањето на Иван полицијата…
„ПOЛОШО ОД СМРТНА КАЗНА“ Eве што ги чека убијците на малaта Данка – Едно не знаат
Вести

„ПOЛОШО ОД СМРТНА КАЗНА“ Eве што ги чека убијците на малaта Данка – Едно не знаат

Потрагата по телото на убиената Данка Илиќ (2) продолжува денеска, а по куќата на осомничениот Дејан Д. во село Злот,…
Во притвор почина братот на еден од убијците на Данка – Ова се причините за смртта
Вести

Во притвор почина братот на еден од убијците на Данка – Ова се причините за смртта

Осомничениот Д.Д.(1984) од Бор, кој во саботата добил притвор од 48 часа поради сомнение дека му помогнал на Д.Д.(1974), осомничен…
СТРАШНА ТРАГЕДИЈА – ПОЧИНА МЛАДИОТ ПЕЈАЧ Загина во тешка сообраќајна несреќа
Вести

СТРАШНА ТРАГЕДИЈА – ПОЧИНА МЛАДИОТ ПЕЈАЧ Загина во тешка сообраќајна несреќа

Познатиот музичар од Косово, инаку со албанско потекло, Хусни Кестај, попознат како диџеј Стајл Кју, загина во страшна сообраќајна несреќа.…
НОВИ ДЕТАЛИ ЗА УБИСТВОТО НА ДАНКА: Уапсено уште едно лице
Вести

НОВИ ДЕТАЛИ ЗА УБИСТВОТО НА ДАНКА: Уапсено уште едно лице

По приведувањето на двајцата осомничени за убиството на малата Данка Илиќ се огласи и Обвинителството, од каде беше наведено дека…
Back to top button