Пејачката Џејла Рамовиќ ги спакува куферите и ќе го НАПУШТИ БАЛКАНОТ? Дали реши да ја напушти и естрадата?

Минатогодишната победничка на музичкото шоу Гранд ѕвезди Џејла Рамовиќ ги откри плановите за во иднина.

Фото: Инстаграм/ Џејла Рамовиќ

Но она што таа го сподели со јавноста, сигурно ги разочара нејзините бројни фанови кои што ги има во регионот. Имено, таа во емисијата „150 минути“ објасни дека планира да го напушти својот роден град и да замие во странство каде ќе се запише на Економски факултет.

„Студирањето сепак ќе ми биде приоритет во однос на пеењето. Тоа е нешто што ќе го одреди мојот живот.“

„Пеењето дојде од моја желба, но сметам дека треба прво да видам што понатаму со образованието и по завршување на четвртата година од средното училиште веќе ги бирам градовите во кои би можела да заминам и да го продолжам моето школување“ изјави Џејла.

Фото: Инстаграм/ Џејла Рамовиќ

Сепак, младата пејачка се надева дека ќе има време да учи, но и да снима и да пее, а нејзина желба е да бие присутна и понатаму на музичката сцена.

Фото: Инстаграм/ Џејла Рамовиќ

Инаку, Џејла годинава го прослави својот 18-ти роденден. Таа стана полнолетна на 29 април, но заради корона вирусот не можеше да направи голема прослава.

Фото: Инстаграм/ Џејла Рамовиќ

Taa е девојка која што плени со својата убавина, но и со својот ведар дух и харизма кои и го отворија патот до успехот.

Фото: Инстаграм/ Џејла Рамовиќ

Има голем број фанови во целиот регион, а поприлично популарна е и на социјалните мрежи.

Фото: Инстаграм/ Џејла Рамовиќ

Таа само на Инстаграм има речиси половина милион фанови, а некои од нејзините фотографии погледнете во продолжение.

Фото: Инстаграм/ Џејла Рамовиќ
Фото: Инстаграм/ Џејла Рамовиќ

Во продолжение погледнете како изгледаат и убавите сестрите на Џејла, Лејла и Шејла Рамовиќ.

Фото: Инстаграм/ Шејла Рамовиќ
Фото: Инстаграм/ Шејла Рамовиќ
Фото: Инстаграм/ Шејла Рамовиќ
Фото: Инстаграм/ Шејла Рамовиќ
Фото: Инстаграм/ Шејла Рамовиќ

Инаку, пред само неколку дена најстарата сестра на Џејла, Лејла Рамовиќ беше запросена од своето момче.

Фото: Инстаграм/ Лејла Рамовиќ

По повеќегодишната врска постарата сестра на најпознатата тинејџ ѕвезда во регионот беше запросена од своето долгогодишно момче Дино Јолдиќ и тоа на 1970 метри надморска восочина, на планина.

Еве како изгледаше тоа …

Фото: Инстаграм/ Лејла Рамовиќ
Фото: Инстаграм/ Лејла Рамовиќ
Фото: Инстаграм/ Лејла Рамовиќ
(Visited 486 times, 1 visits today)