Реклама
Наши ѕвезди

Ова е синот на Адријана Алачки: Ќе се изненадите колку НЕВЕРОЈАТНО МНОГУ личи на својата мајка

Вака денес изгледа наследникот на Алачки

Реклама

Познатата пејачка и водителка Адријана Алачки често истакнува дека е горда на своите деца што ги има добиено со поранешниот сопруг.

Имено, таа 25 години беше во брак со хармоникашот Горан Алачки со кого добија син и ќерка, Грациела и Благоја.

И ќерката Грациела и синот Благоја се убаво воспитани и денес тие се остварени луѓе кои ги почитуваат семејните вредности и семејството. Грациела е во брак со хармоникашот Игор Димовски и од овој брак ја имаат ќерката Јана (9), а Благоја во 2023 година се ожени со неговата сакана Емилија која исто така е пејачка.

Маркетинг

Инстаграм/ Благоја Алачки

Но она што исто така малкумина го знаат е дека и синот на домаќинката на емисијата Вкусот на традицијата се занимава со музика.

Маркетинг

Инстаграм/ Благоја Алачки

Тој свири гитара и има свој бенд, а деновиве на социјалните мрежи сподели неколку фотографии на кои е со својата „тајфа“.

Фејсбук/ Адријана Алачки

Од друга страна, на профилот на снаата на Алачки, Емилија Алачки, се уште можат да се видат неколку фотографии од нивната свадба.

Фејсбук/ Адријана Алачки

Благоја и Емилија на вечна љубов се заколнаа при крајот на минатата година кога и направија голема свадба за која со денови се зборуваше.

Инстаграм/ Благоја Алачки

На свадбата гостите ги забавуваше и колегата на Алачки, Спасен Сиљаноски, кога сите ги распеа, а невестата беше највесела.

Инстаграм/ Благоја Алачки

На овие весели моменти потсетете се вo продолжение или прочитајте повеќе за ова на линкот тука

Инстаграм/ Спасен Сиљаноски

Инстаграм/ Спасен Сиљаноски

Инстаграм/ Спасен Сиљаноски

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button