Реклама
UncategorizedКафе муабет

На вечера кај најпознатиот светски готвач: Оваа фотографија ги изненади сите- Душко има со што да се гордее!

Тој беше во друштво на Нусрет...

Реклама

Иако на големо се шушкаше дека Јелена Карлеуша и Душко Тошиќ се разведуваат, сепак конечна разделба не се случи, иако и двајцата го најавија тоа е договор за заеднички живот заради ќерките на Атина и Ника.

фото инстаграм/Јелена Карлеуша

Што точно се случува во домот на пејачката и фудбалерот и дали разделбата на Јелена Карлеуша и Душко Тошиќ е навистина конечна одлука, никој не може со сигурност да каже, она што засега е сигурно е дека поранешниот фудбалер, сега спортски менаџер , напорно работи за да им обезбеди на своите ќерки лесен живот и убава иднина.

фото инстаграм/Јелена Карлеуша

Поради природата на работата, тој поминува многу време надвор од границите на Србија, а се почесто може да се види во Турција, земја во која едноставно го обожаваат. За степенот на ова обожавање говори и тоа што каде и да се појави Душко сите врати му се отворени, во сите дискотеки тој е добредојден гостин, додека во рестораните готвачите лично му ја носат нарачаната храна.

Маркетинг
фото инстаграм/Душко Тошиќ

Така беше неодамна кога тој и неговиот колега Јештровиќ го посетија реномираниот ресторан „Ципијани“ во Истанбул, каде што ги пречека никој друг туку моментално најпопуларниот готвач во светот, Нусрет.

фото инстаграм/Душко Тошиќ

Со оглед на тоа што не бил во неговиот ресторан, Нусрет не му готвеше на Тошиќ туку му правеше друштво во текот на целата вечер, кога беше направена и фотографијата со која се пофали на Инстаграм.

Маркетинг
фото инстаграм/Душко Тошиќ

Неспорно е дека сопругот на Јелена Карлеуша, и покрај комплицираниот брачен статус, продолжил понатаму, обидувајќи се да ужива во животот и сето она што му го овозможува поранешната и сегашната позиција. Во Турција му се достапни сите задоволства, а тој ги жнее плодовите на својата популарност.
Разделбата на Јелена Карлеуша и Душко Тошиќ овој пат беше од професионални причини, а сите се прашуваат дали брачната двојка ќе го помине летото заедно, поради ќерките.

фото инстаграм/Душко Тошиќ

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button