Реклама
MAMAБебиња

Мајка роди едно црномурно и едно албино бебе – мислеше дека не е нејзино

Реклама

Фотографката Џудит Нвокоча (38) од Нигерија била воодушевена кога родила близнаци во 2016 година, од кои машкото било црномурно, а девојчето албино.

Џудит и сопругот 8 години се бореле да добијат дечиња и биле воодушевени кога станале родители, особено на вака уникатни близнаци.

-Никогаш не ни помислив дека би можела да имам албино дете, никој нема во нашата фамилија.Тоа беше шок за мене кога ми го дадоа јас им реков:„Што правите ова не е мое дете“.

Маркетинг

Таа вели дека иако изгледаат различно, близнаците имаат одлична врска, но луѓето не веруваат кога ќе им кажат дека се близнаци.

Маркетинг
Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button