Реклама
Uncategorized

КОГА СЕ РАЗБУДИЛА, СОПАТНИКОТ ЈА ЗАДАВИЛ СО ГОЛИ РАЦЕ! Се беше признаено и детално опишано, грозоморни детали од убиството на малата Данка

Реклама

Шефот на УКП Нинослав Чмолиќ ги опиша последните моменти од животот на Данка.

Тој за ТВ Информер зборуваше за осомничените за убиството и ги опиша последните моменти од животот на Данка.

– Возачот не ни забележал дека го соборил девојчето, тоа го сфатил дури кога сопатникот му кажал. Веднаш ја ставиле во багажникот, а кога малата Данка се разбудила, сопатникот ја задавил. Тоа ни го призна вчера и детално опиша се. Потоа го фрлиле телото на депонија – рече Чмолиќ.

Маркетинг

Исто така, како што вели, најголем проблем со пронаоѓањето на детето е затоа што и возачот и сопатникот даваат погрешни информации, а се сомнева дека тоа е затоа што сакаат да ја прикријат состојбата на телото на малата Данка.

Маркетинг

„Според нивните изјави, тие застанале да уринираат во близина на куќата. Подоцна, кога продолжиле, ја удриле Данка, а потоа ја ставиле во багажникот.

Чудните движења на нивното возило биле снимени на ГПС. Нивните приказни не се поклопуваат за давењето на детето, бидејќи детето се разбудило додека возеле и ја задавеле. Не можам да одговорам кој ја задавил бидејќи меѓусебно се обвнуваат, подоцна ја фрлиле во депонија“, рече тој.

„Ден и ноќ се собираат докази. Еден од убијците има блокада и не се сеќава каде го оставил телото. Факт е дека нивните приказни се совпаѓаат со деталите од ударот, но не се договориле за вистинското убиство на детето.

Данка била во несвест кога ја удрил автомобил и мислеле дека е мртва, па се изненадиле што се разбудила“, додава тој.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button