Реклама
Холивуд

Ким Кардашијан топлес ги рекламира новите патики на Канје Вест

Реклама

Ким преку социјалните мрежи ги рекламира патиките со потписот на нејзиниот сопруг, реперот Канје Вест.

Во еден од последните постови Ким носи само гаќички и новите Yeezy патики, а фотографијата ја објави на својот Твитер профил. Кампањата ја започна минатата недела со фотографија на Инстаграм на која позираше во поприлично смешна позиција, па наскоро стана хит и на социјалните мрежи како „меме“. На тој начин и патиките се раширија низ бројните фотомонтажи на Ким во не баш пријатни, природни ситуации, а „мемовите“ што најмногу и се допаднаа познатата ријалити ѕвезда и самата ги објави на социјалните мрежи. Кампањата потсетува на „Yeezy Season 6“ кога инфлуенсерите и славните холивудски ѕвезду правеа папараци фотографии имитирајќи ја Ким како ја носи новата колекција.

Маркетинг

https://www.instagram.com/p/BmccnJIHBJj/?utm_source=ig_embed&utm_campaign=embed_loading_state_control

Маркетинг

https://www.instagram.com/p/BmJE_1HlNOh/?utm_source=ig_embed&utm_campaign=embed_loading_state_control

 

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button